Gazeteci Mehmet Akif Ersoy kimdir? Habertürk sunucusu Mehmet Akif Ersoy hakkında bilinmeyenler

Habertürk sunucuları arasında yer alan Mehmet Akif Ersoy, günlerde oldukça araştırılan isimler arasında yer alıyor. İşte, merak edenler için gazeteci Mehmet Akif Ersoy hakkında tüm bilinmeyen detaylar...

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy kimdir? Habertürk sunucusu Mehmet Akif Ersoy hakkında bilinmeyenler
Gazeteci Mehmet Akif Ersoy kimdir? Habertürk sunucusu Mehmet Akif Ersoy hakkında bilinmeyenler
GİRİŞ 20.03.2023 09:40 GÜNCELLEME 20.03.2023 09:41
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Mehmet Akif Ersoy, 8 Ocak 1985'te İstanbul'da dünyaya geldi. Şimdilerde 38 yaşındadır.

Çocukluk dönemini İstanbul'da geçiren Mehmet Akif Ersoy, gazeteci bir babanın evladıdır. İlk, orta ve lise öğreniminin ardından İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümünden mezun oldu. 

Eğitim hayatının ardında medya sektöründeki kariyerine ilk adımını 6 News televizyonunda attı. Buradaki muhabirlik görevinin ardından TRT'ye geçiş yaptı. TRT'de, TRT Türk'ün Etiyopya Addis Ababa temsilcisi olarak görev yaptı. 

Mehmet Akif Ersoy

Savaş muhabirliğinde kendisini gösteren Mehmet Akif Ersoy, Yemen, Şam, Libya ve Erbil gibi birçok noktada TRT muhabiri olarak görev yaptı. Ayrıca bu dönem içinde, Libya liseri Muhammed Kaddafi ile yaptığı röportaj ile gündeme geldi. 

Mehmet Akif Ersoy, kariyerinin bir dönemini, TRT Mısır temsilcisi, bir dönemini de TRT Arapça Koordinatör Yardımcısı olarak geçirdi. 2014'te ise TRT İstanbul Bölge Müdür Yardımcısı olarak atandı.

2015'te ise Diyanet İşleri Başkanlığı Ortadoğu ve İslam Coğrafyası Sorumlu Başkan Müşaviri olarak görev alan ünlü gazeteci, 2016'da ise  Dış Politika Dergisi Genel Yayın Yönetmenliğine getirildi.

Mehmet Akif Ersoy biyografisi

2017'de 'Gazze'de Yaşamak' isimli eserini kitapseverler ile buluşturdu. Yine, 2017'de ise Habertürk TV'ye transfer oldu. Hala daha buradaki sunuculuk görevine devam etmektedir. 

MEHMET AKİF ERSOY'UN ÇALIŞTIĞI KANALLAR

 • 6 News

 • TRT

 • Habertürk

MEHMET AKİF ERSOY'UN EŞİ

Mehmet Akif Ersoy, 14 Ağustos 2022'de Show Ana Haber spikeri Pınar Erbaş ile evlendi. Bu evliliğini hala sürdürmektedir. 

Mehmet Akif Ersoy ve eşi Pınar Erbaş

YORUMLAR 24
 • ismail 1 ay önce Şikayet Et
  taraflı bir sunuculuk yapıyr
  Cevapla
 • sendikacı3465 2 ay önce Şikayet Et
  Çok muhterem,kıymetli ve samimi bir babası var. Kurban olsun o babaya.
  Cevapla
 • Bekir 2 ay önce Şikayet Et
  biraz da ilahiyat okudu sanırsam
  Cevapla
 • Fatih AKTÜRK 2 ay önce Şikayet Et
  Geçenlerde bir konuk ve akabinde bakanlardan birini konuk etti proğramın başlangıcında sayın bakanımızın ismini yanlış telaffuz etti dili sürçebilir ama... Tarafsız(!)mış iyi bir ismiyle alakası olmayan bir tarafgir...
  Cevapla
 • Dursun S. 2 ay önce Şikayet Et
  Deprem haberleri yaparken, "ekibin biri enkaz altında arama yapıp bir canlıya ulaşıyor tam çıkaracak, başka ekip gelip sizin işiniz bitti biz çıkaracağız deyip kameraları alıp çekiyorlar" diyerek AFAD görevlilerini zan altında bıraktı. Olayın aslını araştırmadan bu şekilde canlı yayında açıklama yaptı. Sonrasında afad ekipleri arama yaptıktan sonra depremzedeyi sağlık ekiplerin çıkardığı anlaşıldı. Ben bundan dolayı samimiyetine güvenemiyorum.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle