Aile huzuru için okunacak dua! Evde huzur için dualar...

Dua, İslam'ın en temel yapı taşıdır. Her türlü istek ve taleplerimizi dua yolu ile Allah-u Teala'dan isteriz ve istenilecek en büyük talep de aile huzuru ve mutluluğudur. Ev içerisinde mutlu ve huzurlu bir yaşam sürdürebilmek için okunması gereken dualar vardır. Peki evin huzuru için hangi dualar okunmalıdır?

Aile huzuru için okunacak dua! Evde huzur için dualar...
Aile huzuru için okunacak dua! Evde huzur için dualar...
GİRİŞ 07.06.2022 09:24 GÜNCELLEME 07.06.2022 09:24
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Dua, kulun tüm benliği ile Allah'a yönelerek istek ve taleplerde bulunmasıdır. Dua etmenin din açısından anlam ve önemini Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)'de sık sık ümmetine izah etmiştir. Duanın ve şükrün eksik olmaması gereken Müslüman hanelerinde huzur ve mutluluğun daim olabilmesi için okunması gereken dualar vardır. Aile içi huzur ve mutluluk için hangi dualar okunmalıdır?

Peygamber Efendimizin nazar duası nedir? Nazar ve sıkıntı duası...Peygamber Efendimizin nazar duası nedir? Nazar ve sıkıntı duası...

Aile Huzur ve Mutluluğu İçin Hangi Duaları Okunur?

İslam dininde aile, anne-baba, kardeş ve akraba gibi kavramlar oldukça önemlidir. Aile içerisinde huzur ve mutluluğu sağlamakta ki en büyük etken saygı ve sevgiden gelmektedir. İslam dini Allah-u Teala'ya bol bol dua edilmesini, hoşgörülü, saygılı ve sevgili olunmasını emretmiştir. Peki aile içi huzur ve mutluluğun daim olabilmesi için hangi dualar okunmalıdır?

 • Ev içerisinde sürekli olarak kavga eden eşlere, çocuklara ve ya aile huzurunun bozulmasında adı geçen kişilere tatlı bir şeyin üzerine 786 defa besmele çekerek bu kişilere yedirmek ağızlarını tatlandıracak ve geçimli olmayı sağlayacaktır. 

Okunuşu; "Rabbic’alnî mukîmes salâti ve min zurriyyetî rabbenâ ve tekabbel duâi. Rabbenâgfirlî ve li vâlideyye ve lil mu’minîne yevme yekûmul hisâb(hisâbu)."

Meali: Rabbim! Beni namazında devamlı olan kimselerden eyle. Soyumdan da böyle kimseler yarat. Rabbimiz! Ettiğim duamı kabul eyle. Rabbimiz! Hesabın görüleceği günde, beni, anne babamı ve inananları bağışla.’’

Bu ayeti kerimeler Hz. İbrahim (a.s.) dualarıdır. Bol bol okunup bu ayetlerle birlikte aile huzuru için dua edildiğinde Allahu Teâlâ inşallah kabul edecektir.

 • Bu ayeti kerime de namazlardan sonra okunduğunda aile içerisinde huzuru temin edecektir.

Okunuşu; "Vellezîne yekûlûne rabbenâ heb lenâ min ezvâcinâ ve zurriyyâtinâ kurrate a’yunin vec’alnâ lil muttakîne imâmâ(imâmen)."

Meali; “Ey Rabbimiz! Eşlerimizi ve çocuklarımızı bizlere göz aydınlığı kıl ve bizi  Allah’a karşı gelmekten sakınanlara önder eyle.” diyenlerdir. 

 • Geçimsizliğin olduğu evlerde bu ayeti kerime bol okunmalı ve temiz bir kâğıda yazılarak evin kapısının üzerine asılmalıdır.

Okunuşu; "Rabbigfirlî ve li vâlideyye ve li men dehale beytiye mu’minen ve lil mu’minîne vel mu’minât(mu’minâti) ve lâ tezidiz zâlimîne illâ tebârâ(tebâren)."

Meali:Rabbim! Beni, anne ve babamı, iman etmiş olup da evime girenleri, iman etmiş olan erkekleri ve iman etmiş olan kadınları bağışla. Zalimlerin de ancak helâklarını arttır.”

 • Eşi ile sorun yaşayan kişilerin bol bol Ya Vedud, Ya Kaviyy isimlerini zikretmeleri gerekir. Aile içi huzurun sağlanması için Yasin Suresi okuyarak ailedeki kişiler için dua edilebilir. Saf Suresi’ni okumak da aile içerisinde huzuru sağlayacaktır. Salaten Tefriciye günde 100 kere okunduğunda ve aile huzuru için dua edildiğinde etkisini gösterecektir. Ayrıca ev ahalisi için Ayet-el Kürsi okumak da daha anlayışlı ve huzurlu insanlar olmalarını sağlayacaktır. Aile içerisinde anlaşamayan gelin-kaynana için 7 tane Kafirun Suresi okunup geline ve kaynanaya üflenmelidir. Bu sayede birbirleri ile iyi geçinirler.

YORUMLAR 31
 • Lara 1 yıl önce Şikayet Et
  Amin
  Cevapla
 • PARAN KADAR ADAMSIN 3 yıl önce Şikayet Et
  Elbette ALLAH'ımdan (celle celalüh) ilk önce AKIL RUH BEDEN SAĞLIĞI Eyvallah ama hayatta gerçek durumlar var , artık eskisi gibi değil önceden en ufak gülümsemeden insanlar MUTLU olurdu hele PARA ikinci planda hatta daha sonra gelirdi ama günümüz öyle değil MADDİYATIN yoksa işin ZOR her günün her akşamın gecen dert üstüne dert şimdi diyenler olacak ilk önce sağlık arkadaş diye okey eyvaallah ama PARAN yoksa Sağlığını nasıl koruyacaksın eve eşine evlatlarına ne alacaksın 1'de kiracıysan eee ne olacak kim ne derse desin gerek evde gerek Ailen içinde MUTLULUĞUN anahtarı MADDİYAT MADDİYAT MADDİYAT.....,,,,Kalın Sağlıcakla
  Cevapla
 • Baran 1 yıl önce Şikayet Et
  İnşallah tartışmaları biter hey Yarabbi "11 yaşındayım rabbim benim yaşım küçük ben bu durumda rahatsız oluyorum lütfen abiler,ablalar dua edin çok moralim bozuluyor dayanamıyorum...
  Cevapla
 • Ahmet 3 yıl önce Şikayet Et
  Annem ve babam İnşallah tartışmaz
  Cevapla
 • Cihangir 1 yıl önce Şikayet Et
  Amin
  Cevapla
 • Arzu 1 yıl önce Şikayet Et
  Amin
  Cevapla
 • Anes 2 yıl önce Şikayet Et
  O kadar zor ki
  Cevapla
 • inşallah son bulur 3 yıl önce Şikayet Et
  Amin benim de annem babam sürekli olarak kavga ediyorlar
  Cevapla
 • Rabia 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah hiç kimsenin huzur ve mutluluğunu bozmasın arkadaşlar
  Cevapla
 • Aslıhan 10 ay önce Şikayet Et
  Allah bozmaz güzel kızım, bizim eksiklerimizden bütün bunlar..Rabbim cümle eşlere birlik beraberlik içinde mesut bahtiyar eylesin..Âmiinn..
  Cevapla
 • ecrin 2 yıl önce Şikayet Et
  amin doğru söylüyorsun
  Cevapla
 • Zeynep 2 yıl önce Şikayet Et
  Amin
  Cevapla
 • İnş 3 yıl önce Şikayet Et
  İnş
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
EURO 2024'e damga vuran yıldızları seçtiler! Türkiye'den de 2 isim var
Bakan Şimşek: İstikrar, güven ve dayanıklılık artıyor, cari açık sorun olmaktan çıkıyor