Umre fiyatları 2022! Diyanet umre fiyatları

Kutsal topraklarda devam eden kısıtlamaların sona ermesi ile Umre kayırlarının ne zaman açılacağı merak konusu oldu. 'Umre açıldı mı' sorusuna yanıt bulanlar 2002 umre fiyatlarını araştırmaya başladı. İşte, konuya ilişkin tüm detaylar...

Umre fiyatları 2022! Diyanet umre fiyatları
Umre fiyatları 2022! Diyanet umre fiyatları
GİRİŞ 24.05.2022 15:02 GÜNCELLEME 24.05.2022 15:02
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Son günlerde, Diyanet İşleri Başkanı'nın da açıklama yapmasıyla Umre fiyatları ve Umre kayıtları araştırılmaya başlandı. Yüzbinlerce Müslüman'ın beklediği karar, dünyanın dört bir yanından Müslümanlar'ın akın ettiği Suudi Arabistan'da alındı. 

Koronavirüs'ün tüm dünyayı etkisi altına almasının ardından nerdeyse her ülkede belirli kısıtlamalar yapıldı ve sokağa çıkma yasakları ilan edildi. Alınan karar doğrultusunda Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'de ibadet kısıtlandı. 

Peki Arabistan'daki kısıtlamalar hala devam ediyor mu? 2022'de Umre ne zaman başlayacak? Türkiye'den Umre'ye ne zaman gidilecek? İşte konuya ilişkin tüm detaylar... 

Mescid-i Haram

4 EKİM 2020'DE UMRE ARABİSTAN HALKINA AÇILDI

7 ayı kapsayan dönem boyunca Umre'ye izin vermeyen hükümet, 4 Ekim itibariyle yeni bir karar aldı. Karar doğrultusunda sadece Suudi Arabistan vatandaşları Mescid-i Haram'ı ve Mescid-i Nebevi'yi ziyaret etmeye başladı. 

4 KASIM 2020'DE YABANCI UYRUKLULAR DA KABUL EDİLDİ

Suudi Arabistan Hükümeti, 4 Kasım itibariyle, kendi vatandaşı olmayanları da Mescid-i Haram'a kabul etti. Ancak umre için giden Müslümanlar için, 3 günlük karantina uygulaması yapıldı ve daha sonra ziyarete müsaade edildi. 

Mescid-i Nebevi

ARABİSTAN TÜRKİYE'Yİ KABUL ETMİYOR! 

Ağustos 2021'de Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan bilgiye göre, Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı, yurtdışından gelenler için (belirli tedbirler kapsamında) Umre'nin açıldığını duyurdu. Ancak, kabul edilen ziyaretçilerin içine Türkiye dahil edilmedi. 

Kovid-19 tedbirleri kapsamında günlük 60 bin, aylık ise yaklaşık 2 milyon ziyaretçinin kabul edileceğinin bildirildiği açıklamada, Türkiye'nin de içinde bulunduğu 33 ülke için yasakların devam ettiği duyuruldu. Zaman içinde bu listelerde değişikliğe gidileceği öğrenildi. 

Umre ne zaman başlayacak?

2022'DE UMRE NE ZAMAN BAŞLAYACAK? UMRE YASAĞI KALKTI MI?

2022'ye girdiğimiz şu günlerde, yeni kararların alınıp alınmadığı merak konusu oldu. Ancak yeni yılda, Türkiye'nin Umre'ye ilişkin yasağının kalkıp kalkmamasına dair bir açıklama bulunmamaktadır. 

Türkiye için Umre yasağı hala kalkmadı. Yasaklı ülkeler arasında yer alan Türkiye'nin 2002'de kutsal topraklar yolunun açılması heyecan ile bekleniyor. 

UMRE AÇILDI MI? DİYANET İŞLERİ BAŞKANI AÇIKLADI

Ülke TV'de yayınlanan Ramazan programına katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş "Türkiye'den de artık umreci kabul edecekler" ifadesi ile bekleyen binlerce insana müjdeyi verdi. Bu yolun açıldığını, umreye gitmek isteyen vatandaşların Ramazan'dan sonra hazırlıklarını yapabileceklerini be gerekli müracaatları yapabileceklerini aktardı. 

UMRENİN BAŞLAYACAĞI TARİH

2 Mayıs 2022'de Umre turları başlayacak. 

UMRE FİYATLARI 2022

Umre fiyatları 2022'de 4750 Riyal (yaklaşık 18 Bin 600 TL) ile 5000 Riyal (yaklaşık 19 Bin 600 Türk Lirası) arasında değişmektedir. Bu değişiklik otelden otele ve kaç kişilik oda olduğuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. 

Hac yaşı kaç oldu? Hac fiyatları 2022! Hac kuraları...Hac yaşı kaç oldu? Hac fiyatları 2022! Hac kuraları...

YORUMLAR 8
 • Yavuz Tosun 1 ay önce Şikayet Et
  Pandemi bı bakımdan iyiydi diyeceğim demiyorum. İlk defa Müslümanlar bı düzene girdi haremde. Yoksa Allah ıslah etsin hep curcuna eziyet. Cahillik diz boyu. Bakınca Avrupa neden diz çökmüyor, Kudüs neden bize gelmiyor anlarsın.
  Cevapla
 • İmdat Sezer 4 hafta önce Şikayet Et
  şu yorumu görünce anlıyoruz zaten.. !
  Cevapla
 • Karabekir 1 ay önce Şikayet Et
  Ramazan ayı sonrası hac için kapanmıyor mu kabe
  Cevapla
 • Önemli Değil 3 ay önce Şikayet Et
  Ramazandan sonra 2022 yılı için Umre Kesin olarak açılıyor. Çok güvenilir kaynaktan aldım bu haberi
  Cevapla
 • Mustafa ÖZ 4 ay önce Şikayet Et
  Yüce Rabbim, bütün müslümanlara, kutsal topraklara gitmeyi nasip etsin inşallah.
  Cevapla
 • Aliveli 1 ay önce Şikayet Et
  Aminnnnnn
  Cevapla
 • Gaziantep 27 1 ay önce Şikayet Et
  Gidenleri de görüyoruz eski tas eski hamam hicbir ibret yok.Rabbim gösteriş icin gidrnlerden etmesin.
  Cevapla
 • Derinceli 1 ay önce Şikayet Et
  Gitmekten ziyade nasiplenmeyi nasip etsin. Amin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'deki okul saldırısında can kaybı 21'e yükseldi
Katar'dan İngiltere'nin kilit sektörlerine 10 milyar sterlin yatırım