Bozdağ'dan sert sözler: Hadsiz, çapsız, kompleksli

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Türkiye'deki bazı kesimlerin yanı sıra bazı batılı liderlerde de Recep Tayyip Erdoğan'a karşı kompleks görüldüğünü söyledi.

GİRİŞ 26.08.2017 17:46 GÜNCELLEME 26.08.2017 17:51
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Bozdağ, bunlara örnek olarak Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'i gösterirken şöyle dedi:

"İşte Gabriel kompleks içinde bir kişi. Hem hadsiz, hem çapsız. Kendi halkı ve ülkesini küçük düşürüyor bu çapsızlığıyla. Sen kimsin? Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kim? Sen yan yana nasıl kendini koyarsın? Bakın bu çapsız adamların kompleksli insanların ortak bir özelliği var. Güçlüye çatarak, saldırarak, halkın sevdiğinin üzerine hücum ederek kendisine güç devşirme hastalığı vardır. Ama bu hastalığın da tedavisi yok. Ama Gabriel, Türkiye'ye gelirse şehir hastanelerinde onu emin olun tedavi ederiz. Onun için ben Türkiye'ye davet ediyorum. Bu kompleks hastalığını Türkiye'de tedavi edebilecek çok iyi uzmanlar var. Çok iyi hekimlerimiz var. Onu tedavi ederler."

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, partisinin Çorum Merkez İlçe Başkanlığı'nın Çorum Spor Salonu'nda düzenenen 6'ncı kongresine katıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun samimi olmadığını söyleyen Bozdağ, şöyle devam etti:

"Kılıçdaroğlu yürüyor. Ama yürürken samimi değil. 15 Temmuz'da samimi olmadığı gibi. Hani 'Ben tank görürsem üstüne çıkarım. Korkmayın darbe olmaz' diye konuşuyordu. Tankı gördü Atatürk Havalimanı'nda kapıdan göndü. Sonra ayarlanmalar yapıldı. Tanklar kenara çekildi. Sayın Kılıçdaroğlu sıvıştı. 'Belediye Başkanının evine gittim' diyor. Orada perdeleri de iyi çekip kimsecikler görmesin diye olup biteni televizyondan seyretti. Demokrat insan, milletine inanan insan böyle mi olur? Hak, özgürlük ve adalet diyen insan böyle mi olur? Demoktasi milletin iradesini yok etmek için tanklar yola çıkmış, jetler ölüm yağdırıyor, beyefendi tanktan kaçıyor, eve sığınıyor ve oradan olup biteni takip ediyor. Ben şimdi soruyorum. Ankara'dan İstanbul'a yürüyünce, FETÖ'cülerin, CHP'lilerin 'Genel başkandı. Lider oldu' dediği kişi, saklanırken, kaçarken, gizlenirken neydi o zaman? Lider; Recep Tayyip Erdoğan gibi olur. Ölmeyi şereflerin en büyüğü görüp ölüme uçmayı göze alınca olur. Atatürk de öyle lider oldu. Anadolu'yu işgal edenlere karşı, milletin önünde yürüdüğü için lider oldu. Atatürk'ün de, Cumhurbaşkanımızın da yürürken sağında soğunda PKK'cılar, FETÖ'cüler bu millete, bu devlete düşmanlık yapan alçaklar hiç bir zaman olmadı. Bundan sonra da Allah'ın izniyele olmayacaktır."

Bozdağ, bazı kesimlerin şimdiden aday arama telaşı içine girdiğini, 'Kim aday olacak. Kim aday olmayacak' hesabı yaptığını anlıterken, "Sistem değişti; Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi oldu. Ama bu CHP, değişen sistemin farkında değil. Gelişen ve büyüyen Türkiye'nin farkında olmadığı gibi. Halen parlementer sistem devam ediyor zannediyorlar. Yahu parlementer sistem bitti. Halk artık ona 'Son' dedi. Yeni bir sistemin kapılarını araladı, 'Ben yeni sistemle yönetiliceğim' dedi. Bir partinin genel başkanı Cumhurbaşkanlığına aday olmazsa, bunun Türkçesi 'Ben iktidar istemiyorum' demek değil mi? Yeni sistemde iktidar, parlementodan çıkmayacak, sandıktan çıkacak. İktidar yetkisini cumhurbaşkanı kullanacak. Anayasa'dan haberi yok adamın. 'Ben olmayacağım, yani biz başka birini bulacağız' O zaman CHP'li seçmenler ya da aziz Türk Milleti sen iktidar olmayacaksan, iktidara talip değilsen sana niye oy versin? İktidara talip olanlara oy verilir. Kendi iktidara talip değil. Başka birileri talip olacak, o 'Ben kukla olarak onu yöneteceğim' hesabı yapıyor. Almanya, Avrupa'sı başka ülkeleri 'Biz de böyle bir kukla isteriz' dedikleri gibi herkes bir kuklayı alıyor. Emin oldun bu millet kuklayı, kuklacıları sevmez. Kuklayı ve kuklacıyı aklışlayanları da asla sevmez. Allah'ın izniyle bu hesap tutumayacaktır."

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ konuşmasının ardından partisinin Bayat İlçe Başkanlığı kongresine katılmak üzere salondan ayrıldı.

YORUMLAR 8
 • rafıkk 5 yıl önce Şikayet Et
  Başkanım gece 22.00 den sonra alkol satan yerlere ve alkollü olup parkta sokakta vatandaşları rahatsız eden kişilere ağır yaptırımlar yapılmasını talep ediyoruz.
  Cevapla
 • TR2023 5 yıl önce Şikayet Et
  bu söylem cooooook güzeeeeellll.. lütfen bu söylemleri kampanya hale getirip herkes ayni agizdan bu söylemi söylesin.. hatta klipler bile yapilmasi lazim.. onlarin yaptiklari pervasizca yayinlarina karsi iyi bir cevap nitelikde olur.. sanatcilarimiz, sporcularimiz, tüm gazetecilerimiz, medyamiz, sokaktaki vatandasla yapilan repörtajlar, vs.vs. ile kampanya yapmak gerek bu söylem ile..
  Cevapla
 • Misafir 5 yıl önce Şikayet Et
  Bekir bozdag adam gibi adam Allah razi olsun senden. Oyle yurekli vatani milleti icin Tbmm de o gece burada olmeliyiz diyen baska bir siyasetci devlet adami ciktimi soylu bozdag erdogan birde basbakan
  Cevapla
 • Hak lı. 5 yıl önce Şikayet Et
  Davutoğlu da çıktı ya, ama görmek istemiyen görmüyor.
  Cevapla
 • abdullah 5 yıl önce Şikayet Et
  Kemal Bey icin yapilacak bir sey yok,uzaktan kumanda capsiz siyasetiyle son safhada tibbin da aciz kaldigi durumlar var elden bir sey gelmez.yeni formatlanmis bir baskan adayi bakcagiz.
  Cevapla
 • Yusuf yıldız 5 yıl önce Şikayet Et
  CHP cevap vermeye değmez
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Bütün kışları unutun beklenenden çok fazla kar geliyor! Ayaz ve kar donduracak
DEAŞ lideri Ebu Hasan el-Haşimi el-Kureyşi öldürüldü