ABD'li vekilden Müslümanlara küstah sorular!

Cumhuriyetçi Parti'nin Oklahoma milletvekili Bennett, kendisiyle görüşmek isteyen Müslümanlardan, İslamı ve Müslümanları aşağılayan sorulara cevap vermesi istedi.

ABD'li vekilden Müslümanlara küstah sorular!
ABD'li vekilden Müslümanlara küstah sorular!
GİRİŞ 05.03.2017 11:13 GÜNCELLEME 05.03.2017 14:04
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

ABD'nin Oklahoma eyaletinin milletvekillerinden John Bennett'in, temsil ettiği eyaletteki Müslümanlarla görüşmeden önce içerisinde "Karınızı dövüyor musunuz?" gibi soruların yer aldığı bir formu doldurmalarını istediği ortaya çıktı.

KÜSTAH SORULAR

Cumhuriyetçi Parti'den milletvekili olan Bennett'in, Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi'nin (CAIR) düzenlediği "Temsilcinle buluş" etkinliğinde, kendisini ziyaret etmek isteyen Müslümanlarla buluşmadan önce onlara bir form dağıtarak, burada yer alan sorulara cevap vermelerini istediği belirtildi.

İSLAMOFOBİK FORM

CAIR tarafından yapılan açıklamada, "Karınızı dövüyor musunuz?" şeklinde yöneltilen bir sorunun yanı sıra, doldurulması istenen formda "Hazreti Muhammed kendisiyle aynı düşünmeyen putperestleri, Hristiyanları, Yahudileri öldürürmüş. Buna siz de katılıyor musunuz?" gibi bir sorunun da yer aldığı kaydedildi.

CUMHURİYETÇİ VEKİLE TEPKİ SÜRÜYOR

ABD'de Müslümanların haklarını savunan en büyük örgütlerden biri olan CAIR de Cumhuriyetçi milletvekilinin yönelttiği sorulara tepki gösterdi.

CAIR'in Okhalhoma temsilcisi Adam Soltani, yaptığı yazılı açıklamada, "Hiç kimse temsilcisi ile buluşmak için böylesine aptalca, İslamofobik, nefret kusan, sorulara muhatap olmamalı." ifadesini kullandı.

ABD basınında yer alan haberlere göre, Bennett'in daha önce İslam üzerine yaptığı bir yorumda, "İslam bir kanser gibidir, bu ülkede bir an önce önü kesilmelidir." şeklinde bir ifade kullandığı vurgulandı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • mir 4 yıl önce Şikayet Et
  Ben dedim: "Altıyüz kelime ile değil, altı kelime ile de değil, hattâ bir kelime ile dahi değil; belki bir tükürük ile cevab veriyorum! Çünki o devlet, işte görüyorsunuz; ayağını boğazımıza bastığı dakikada, onun papazı mağrurane üstümüzde sual sormasına karşı, yüzüne tükürmek lâzım geliyor. Tükürün o ehl-i zulmün o merhametsiz yüzüne!.." demiştim. Mektubat(RNK) - 453
  Cevapla
 • Ersoy21 4 yıl önce Şikayet Et
  Allah Müslüman olmayı nasip eder inşallah.
  Cevapla
 • ankara 4 yıl önce Şikayet Et
  gel yiyorsa sorularla İslamiyet adı altında büyük bir konferans veya program düzenleyelim
  Cevapla
 • gresunlu 4 yıl önce Şikayet Et
  gavur diyoruz bozuluyorlar gavur ışte baska ne beklenir
  Cevapla
 • sahin 4 yıl önce Şikayet Et
  aynen kardesim aynen...
  Cevapla
 • VATSNSEVER 4 yıl önce Şikayet Et
  Şapka düştü kel açığa cıktı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Erdoğan'dan Doğu Akdeniz mesajı: Türkiye'yi yok sayan anlayıştan vazgeçilmeli
Biden'den BM'de İran'a nükleer tehdit