Bu kez çok farklı! Fransa polisi şaşkın

Fransa’nın başkenti Paris’teki Notre Dame Katedrali yakınlarında polise çekiç ve silahla saldıran saldırganın görüntüleri yayınlandı.

GİRİŞ 08.06.2017 10:58 GÜNCELLEME 08.06.2017 14:49
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Fransa’nın başkenti Paris’teki dünyaca ünlü Notre Dame Katedrali yakınlarında polise çekiç ve silahla saldıran 40 yaşındaki Farid İkkam’ın saldırı anındaki görüntüleri yayınlandı.

POLİS ARAŞTIRINCA ŞAŞKINA DÖNDÜ

Amatör video görüntülerinde sıçrayarak 3 polisten birini hedef aldığı görülen İkkam'ın batı değerlerine inanan bir doktora öğrencisi olduğu, 3 dil bildiği ve gazetecilik yaptığı ortaya çıktı.

POLİS: DAEŞ ADINA YAPTI

Saldırıdan yaralı olarak kurtulan Farid İkkam, anti terör birimlerince gözaltına alındı. Hükumet, İkkam'ın saldırıyı DAEŞ adına ama tek başına yaptığına inandıklarını açıkladı.

Fransa'da meydana gelen terör saldırıları bir "terörist profili" ortaya çıkarmıştı. Bu şahıslar çoğunlukla 16 ila 30 yaş arasında, küçük suçlara bulaşıp cezaevinde radikalleşen ya da çeşitli Selefi camilerde radikalleşen kişiler. Gelecekten umudunu kesen, ailevi sorunları olan, varoşlardan, yoksul mahallelerden gelen ve çoğu poliste kaydı bulunan kişiler oldu.

"SURİYE İÇİN YAPIYORUM"

Farid İkkam, yanyana devriye gezen üç polisten birine saldırmak için uzaktan, elinde çekiçle atladı ve "Ben halifenin askeriyim. Bunu Suriye için yapıyorum" diye bağırdı.

Polis, saldırının ardından saldırganın evinde yaptığı aramada, Farid İkkam'ın DAEŞ'e katıldığını anlattığı bir video kaydı buldu.

"TEK BAŞINA YAPILAN BİR EYLEM"

Hükumet sözcüsü Christophe Castaner, "Bunun tek başına yapılan bir eylem olduğunu düşünüyoruz. Daha saldırdığı anda sarfettiği kelimeler nedeniyle bunun bir terör saldırısı olduğu anlaşıldı" dedi.

Farid İkkam adlı saldırgan Notre Dame Katedrali yakınlarında 3 polis memurunu hedef alarak ve aralarından bir polisi önce çekiçle yaralamış ve silahla vurmuştu. Saldırgan 2 polis memuru tarafından vurularak etkisiz hale getirilmişti.

ETİKETLER
farid ikkam
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Ertan 3 yıl önce Şikayet Et
    Hikaye çok saçma geliyor
    Cevapla
  • yücel 3 yıl önce Şikayet Et
    pardon halife kimmiş ?
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye 'Şimşek' ile dünyada bir ilke imza attı
Libya'da Sisi'ye inanılmaz çağrı! Mısır kabul ederse felaket yaşanır