Dünya liderlerinden Ramazan Bayramı mesajı!

Putin ve Trump başta olmak üzere birçok dünya lideri, Ramazan Bayramı dolayısıyla tebrik mesajları yayımladı.

Dünya liderlerinden Ramazan Bayramı mesajı!
Dünya liderlerinden Ramazan Bayramı mesajı!
GİRİŞ 25.06.2017 10:41 GÜNCELLEME 25.06.2017 12:23
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Vladimir Putin, Rusya Federasyonu'nda yaşayan yaklaşık 20 milyon Müslüman'ın Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Kremlin'den yapılan açıklamaya göre Ramazan Bayramı'nı 'derin manevi anlam taşıyan bir bayram' olarak nitelendiren Rusya Devlet Başkanı  Putin, "Ramazan Bayramı, yenilenmenin memnuniyetini, adanmışlığı, iyilik yapmayı ve ihtiyaç sahiplerine yardımı simgeliyor" ifadelerini kullandı.

ABD

ABD Başkanı Donald Trump, ABD ve dünyadaki tüm Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Trump, Ramazan Bayramı'na ilişkin yayımladığı mesajda, şu ifadeleri kullandı: "Amerikan halkı adına, ben ve eşim Melanie, Ramazan Bayramı'nı kutlayan Müslümanlara en sıcak dileklerimizi sunuyoruz. Bu bayram bize affetmek, merhamet etmek ve iyi niyetli olmayı hatırlatır. ABD, dünyanın farklı bölgelerindeki Müslümanlar gibi bu değerlerin yaşatılması için çaba göstermektedir."

İNGİLTERE

İngiltere Başbakanı Theresa May, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Britanyalı Müslümanların ülkeye devasa ve değerli katkılarda bulunduğunu bildirdi.

Birleşik Krallık'ın açık, farklı, çok kökenli ve çok inançlı bir demokrasiye sahip olmasından dolayı gururlandığını kaydeden Theresa May, "Geçtiğimiz ayda birçok Britanyalı Müslüman, yerel toplumlara yardım etmekten hayır işlerine ve oruçlarını tüm inançlardan olan komşularıyla birlikte açmaya kadar birçok şeyi paylaştılar." ifadelerini kullandı.

KANADA

Bayram sebebiyle mesaj yayınlayan Justin Trudeau, Ramazan Bayramı'nı kutlayan herkese iyi dileklerini sunduğunu ifade etti.

Kanada Başbakanı, mesajında şu ifadelere yer verdi; "Bayram, ramazan boyunca kazanılan ruhsal gelişim ve kazanımlar için teşekkür etmek zamanıdır. Bu vesileyle Müslümanlar, özel bayram namazlarına katılmak, tebrik ve hediye alışverişinde bulunmak, kutlama yemeği paylaşmak ve başkalarına, özellikle de şanssız olanlar için cömertçe davranmak için toplanırlar. Kanada'nın kültürel çeşitliliği, en büyük güç ve gurur kaynaklarından biridir. Bu yıl, Kanada Konfederasyonu'nun 150. yıl dönümünü kutluyoruz, Müslüman cemaatimizin ulusal dokumuza yapmış olduğu paha biçilmez katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Eşim Sophie ve ben, ailemiz adına Ramazan Bayramı'nı kutlayan herkese en iyi dileklerimizi sunuyoruz."

ALMANYA DIŞİŞLERİ BAKANI DA BAYRAM MESAJI VERDİ

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel de, yayımladığı mesajında bayramı kutladı. Müslümanların oruç, tefekkür ve toplumsal paylaşımla ramazan ayını geride bıraktığına dikkati çeken Gabriel, ramazan ayının insanlara saygılı davranmayı, muhtaçlara yardım etmeyi, insanların bir araya gelmesini ifade ettiğini bildirdi.

Mesajında, Ramazan Bayramı’nın Müslümanların ve diğer insanların birlikte barış ve hoşgörü için çaba harcamalarına vesile olması temennisinde bulunan Gabriel, "Size ve ailenize hayırlı bayramlar diliyorum" diye konuştu.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 4
 • murtaza 5 yıl önce Şikayet Et
  En büyük yalan abd, dir.
  Cevapla
 • Bendeki Sen 5 yıl önce Şikayet Et
  Konuşmaya gelince çok güzel konuşuyorsunuz. Birde bunları uygulasanız dünya da sıkıntı kalmayacak ama nerde...
  Cevapla
 • rama 5 yıl önce Şikayet Et
  şu dilediğiniz temennileri bi kendiniz yapında dünya bi kendine gelsin olmaz mı?
  Cevapla
 • kadir 5 yıl önce Şikayet Et
  umarım hak tealadan bu bayram kafir devletlerin helakı olur allahumme amin
  Cevapla
DİĞER HABERLER
AB ülkeleri anlaştı! Fiyatları etkileyecek petrol kararı! Rusya: Kabul etmiyoruz
Kabe'de elektrikli araçla ibadet görüntüsüne ilahiyatçı yazar Adnan Şensoy açıklık getirdi