Merkel'in aradığını görünce bakın ne yaptı!

AB Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in basın toplantısı sırasında gelen telefonuna çıkmadı.

GİRİŞ 28.07.2017 01:35 GÜNCELLEME 28.07.2017 09:50
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Slovakya Başbakanı Robert Fico ile bugün Brüksel'de görüşen Jean Claude Juncker´in telefonu, Fico ile basın toplantısı için kameraların karşısına geçtiği esnada çaldı. Telefonunun sesini duyan Juncker, “Pardon, eşim arıyor” dedikten sonra telefonunun ekranına bakınca, arayan kişinin eşi olmadığını anladı.

GÜLÜŞTÜLER

Arayan kişinin Almanya Başbakanı Angela Merkel olduğunu gören Juncker, “Hayır, arayan Bayan Merkel'di” dedi. Bunun üzerine Robert Fico başta olmak üzere, Juncker ve beraberindekiler gülüştü.

Şu anda tatilde olan Merkel'in Juncker'i neden aradığı merak konusu olurken, Alman basını Merkel'in Avrupa Birliği’nin en yüksek mahkemesi olan Avrupa Adalet Divanı´nın Avusturya ve Slovenya’nın başvurusuna yönelik olarak ülkelerindeki sığınma taleplerini reddedebileceği yönündeki kararı olabileceğini yazdı.

MERKEL ARADI JUNCKER KAPADI

Juncker cephesinden Merkel´in neden aradığı konusunda açıklama yapılmadı. Olayı haberleştiren Alman basını ise, esprili bir şekilde “Merkel aradı, Juncker telefonu yüzüne kapadı” başlığını kullandı.

YORUMLAR 2
  • Özet 6 yıl önce Şikayet Et
    Kalbinin eşi mi acaba?
    Cevapla
  • Sabır 6 yıl önce Şikayet Et
    Aklınız iyi mi... Canlı yayında telefona mı çıksın herkesi kendiniz mi sandınız?
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Barış Alper Yılmaz için dünya devinden rekor bonservis
Milyonların gözü Meclis'te! Bu hafta yasalaşıyor, emekli zam farkları ne zaman yatacak?