Trump yüzünden Twitter'ı satın almaya karar verdi

Eski ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) ajanı Valerie Wilson, ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabını kapatmak amacıyla Twitter'ı satın almak için bağış topluyor.

Trump yüzünden Twitter'ı satın almaya karar verdi
Trump yüzünden Twitter'ı satın almaya karar verdi
GİRİŞ 24.08.2017 00:59 GÜNCELLEME 24.08.2017 01:02
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Trump'ın Twitter hesabının şiddet ve nefret içerikli paylaşımlarına rağmen kapatılmaması üzerine başlatılan bağış kampanyasında 10 bin dolara yakın para toplandı.

"HAYDİ TWITTER'I SATIN ALALIM"

Eski CIA ajanı Wilson, "www.gofundme.com" sitesinde "Haydi Twitter'ı satın alalım ve Trump'ı yasaklayalım" (Let's #BuyTwitter and #BanTrump) başlığıyla açtığı bağış sayfasında, kampanyasına şu ifadelerle destek istedi:

"Donald Trump, Twitter'da korkunç şeyler yaptı. Irkçılara cesaret vermekten, gazetecilere yönelik şiddeti teşvik etmeye kadar giden tweetleri, bu ülkeye zarar veriyor ve insanlarını riske maruz bırakıyor. Buna karşın, Kuzey Kore'yle gerçek bir nükleer savaş tehdidinde bulunması işleri çok tehlikeli bir seviyeye getirdi. Artık O'nu susturmanın zamanı."

Twitter'ın tüm çağrılara rağmen Trump'ın hesabını kapatmadığını kaydeden Wilson, halka açık olan şirketin hisselerini satın alarak yönetimde söz hakkı kazanmanın bu amaca ulaşılmasını sağlayacağını ifade etti.

1 MİLYAR DOLARDAN FAZLA BAĞIŞ TOPLAMASI GEREKİYOR

Wilson'ın Twitter'ın kararlarında söz hakkına sahip olabilecek miktarda hisse senedi satın alabilmesi için 1 milyar dolardan fazla bağış toplaması gerekiyor.

BEYAZ SARAY: AMERİKALILAR, TRUMP'IN TWITTER'I KULLANMASINI SEVİYOR

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Sarah Sanders ise yaptığı yazılı açıklamada, bağış kampanyasını "saçma bir girişim" olarak nitelendirdi.

Amerikalıların Trump'ın Twitter'ı kullanmasını sevdiğini savunan Sanders açıklamasında, "Bu hikayedeki tek saygısızlık, nefret ve hoşgörüsüzlük, Wilson'ın Trump'ın anayasal hakkını elinden almaya yönelik saçma girişimidir. " ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
valerie wilson
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • everest73 2 yıl önce Şikayet Et
    Biz de inandık. Trump ın hesabını kapatmak içinmiş. Kişiler hakkında bilgi toplamak desene sen şu işe.
    Cevapla
  • pus 2 yıl önce Şikayet Et
    bırakın bu yalanları
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Her yolu deniyorlar! Türkiye'ye gelmek için hastaneye yatan bile var
İçişleri Bakanlığı koronavirüs salgınına karşı 81 ilde yeni genelgeyi hayata geçiriyor