Cami bahçesinde skandal açıklama!

Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin ırkçı lideri Geert Wilders, aday tanıtımını cami bahçesinde yaptı ve seçim hedefini 'İslamlaşmayı durdurmak' olarak açıkladı.

GİRİŞ 15.12.2017 11:10 GÜNCELLEME 15.12.2017 11:15
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

PVV, 21 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde 60 seçim bölgesinde yarışa girme kararı almıştı. Daha önce sadece 3 belediyede seçime giren aşırı sağcı parti, Rotterdam'da yerel Leefbaar (Yaşanabilir) Rotterdam Partisi'ni desteklemişti.

ADAY TANITIMI İÇİN CAMİYİ SEÇTİ

Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin (PVV) lideri Geert Wilders  ise ilk kez seçime girecekleri Rotterdam'da aday tanıtımı için camiyi tercih etti. Aşırı sağcı liderin kampanyasını başlattığı Feijenoord ilçesinde yoğun olarak Türk ve Faslı göçmenler yaşıyor.Ancak Türkiye ve Fas kökenli göçmenlerin desteklediği DENK Partisi, Wilders'ten önce camiye geldi. DENK lideri Tunahan Kuzu, taraftarlarına Rotterdam'da yerel seçime katılacaklarını açıkladı. Ancak, adaylar hakkında bilgi vermedi.

HEDEFİMİZ İSLAMLAŞMAYI DURDURMAK

PVV'nin öncelikli hedefi, nüfusunun yarısı göçmenlerden oluşan Rotterdam'da "İslamlaşmayı durdurmak." Geza Hegedüs, "Her halükarda Rotterdam'ı, Rotterdam halkına geri vereceğiz" dedi.

CAMİ İMAMINDAN UTANDIRACAK CEVAP

Wilders'in aday tanıtımı için Esselam Camii'ne gideceğini açıklaması üzerine, caminin imamı Azzedin Karrat, "Bize uzatılan eli geri çevirmeyiz. Kahve ve kurabiyemiz hazır" demişti. Ancak Wilders ve yandaşları, bahçesinde açıklama yaptıkları caminin içine girmeden ayrıldılar.

Wilders, Hollanda'daki 60 belediyede seçime girmeyi hedeflediğini açıklamıştı. Ancak son günlerde "uygun aday bulmakta zorlandıklarını" belirterek, bu hedefin gerçekleşmeyeceğini vurguladı,Hollanda'da yerel seçimler için aday belirleme süresi 27 Aralık'ta sona erecek.

KAYNAK: BBC TÜRKÇE
YORUMLAR 24
 • tachiwaza 6 yıl önce Şikayet Et
  Küfür edene güzel söz söylemek İslâm'ın anlamıdır zaten. Düşünsenize birine küfür ediyorsunuz, oda size tatlı bir güler yüzle, Allah seni sevenlerine kavuştursun kardeşim derse cevap ne olurdu acaba? Çünkü başka birilerine de küfür etmeye devam ederse, hayatının sonu olabileceği için söylenen bir duadır.
  Cevapla
 • Rotterdam 6 yıl önce Şikayet Et
  Cok fazla haddini asan ve Islama her firsatta saldiran bu mikrop bide bakmis ki cocuklari musluman olmus. Sana en iyi dersi kendi cocuklarin verir insallah!
  Cevapla
 • Özet 6 yıl önce Şikayet Et
  Bu kez abdest siz gelmiş , bundan sonra abdest alır ve camiye girer . En sonunda cemaat le namaza.
  Cevapla
 • Almanya 6 yıl önce Şikayet Et
  Neden olmasın.
  Cevapla
 • hayri 6 yıl önce Şikayet Et
  Hevesin kursağında kalsın
  Cevapla
 • oraloğlu 6 yıl önce Şikayet Et
  nasihat: islamın yayılışını engelliyemezsiniz. ne yapsanız boşuna. zaten gidincede şok olacaksınız. yakin ehlinden.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakanlık paylaştı! MARLİN ilk kez kullanıldı
İmamoğlu'na ‘Roma’ ziyareti tepkisi: 'Büyük gol yiyecekler'