'Zeytin Dalı' Yunanistan'ı rahatsız etti

Yunanistan Dışişleri Bakanı, Türkiye'nin Afrin'de teröristlere yönelik düzenlediği operasyonun korku verici sonuçlar doğurabileceğini söyledi.

'Zeytin Dalı' Yunanistan'ı rahatsız etti
'Zeytin Dalı' Yunanistan'ı rahatsız etti
GİRİŞ 25.01.2018 08:59 GÜNCELLEME 25.01.2018 13:16
Bu Habere 121 Yorum Yapılmış

Türk Silahlı Kuvvetleri, havadan ve karadan devam eden operasyonlarla Afrin'i teröristlere dar etti.

Örgüte büyük bir darbe vuran Mehmetçik, dış odakların rahatsızlığına neden oldu.

Amerika ve bazı ülkelerden üst üste gelen açıklamalardan sonra, Yunanistan da Türkiye karşıtı cephede yer aldı.

Ekonomik krizden çıkamayan ve iflasa doğru sürüklenen Yunanistan'ın Dışişleri Bakanı Nikos Kocias, Zeytin Dalı Harekatı'yla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

KORKUNÇ SONUÇLAR DOĞRURABİLİR

Türkiye'nin Suriye'ye girmesinin uluslararası hukuk açısından sorun olacağını ifade eden Kocias, bunun korkunç sonuçlar doğurabileceğini söyledi.

ZEYTİN DALI HAREKATI KAYGI VERİCİ

Brüksel'de konuşan Yunanistan Dışişleri Bakanı, "Türkiye'nin Suriye'ye müdahalesi, bütün Orta Doğu ve uluslararası hukuk için yeni sorunlar getiriyor. Kıbrıs sorunu gibi açık bölgesel sorunlar üzerindeki yan etkileri konusunda ayrıca endişeliyiz. Bu nedenle adil bir çözüm için her yeni girişimi destekleyeceğimiz hususunu tekrar ediyoruz.” ifadelerini kullandı. 

İsviçre'de gerçekleşen Davos Forumu'nda Türkiye hakkında sert ifadeler içeren bir konuşma yapan Çipras, 2015 yılının başında iktidara geldiğinde Yunanistan'ın sadece en kötü ekonomik kriz ve mülteci kriziyle değil, aynı zamanda "Ege'de tahmin edilemeyen agresif askeri hamleler yapan agresif bir komşuyla" uğraşmak zorunda kaldığını söyledi.

''Avrupalı ortaklarımız Türkiye gibi ‘agresif’ komşularla yaşamanın zorluğunu her zaman takdir etmiyor'' ifadelerini kullanan Çipras, 2016 yılında Türkiye ve AB arasında yapılan göçmen anlaşmasını 'zor ama gerekli' olarak nitelendirdi.

YAZDIR
YORUMLAR 121
 • OttoMan 3 yıl önce Şikayet Et
  Çipras la bi git la. Bırak bu entrikalı konuşmaları. Giy pahalı takımları tara saçları ve sonra çık savaştan, stratejiden filan bahset. Bi git la
  Cevapla
 • Milli 3 yıl önce Şikayet Et
  Taa abd yi titrettik, siz de sadece endişe varsa inanmam, çoktan korkudan kaçacak yer arıyorsunuzdur.
  Cevapla
 • vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  hiçbir sorun olmaz kafanı yorma.he bu arada sıkıyorsa siz de ordan saldırın.gayrımeşru abd sınırı olmayan yere 13 bin km den gelsin sorun olmasın bize 3 milyon suriyeli gelsin 600 km sınırımız olsun sorun olsun.sorun yapmayacaksak gönderelim 3 milyon insanı yunanistana. yada abd bulgaristanla sizin sınıra kursun pyd devletini sorun olmaz o zaman bizim için de..
  Cevapla
 • Timur 3 yıl önce Şikayet Et
  Kravatı sevmiyorsan akıllı ol yoksa tasmayı takarız.bu işler botları delmeye benzemez.
  Cevapla
 • AHMET 3 yıl önce Şikayet Et
  Ecdad Avrupa seferine çıkmadan önce arkasını sağlama alırmış. Merak etme 100 yıl öncesinin hesabını da soracağız size ve tüm kalleş abilerinize
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi! Sürpriz açıklama: Türk SİHA'larına kafayı taktılar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ölüm tehdidi! Terzi yamağı haddini aştı