Alman isim: Başımı ortaya koyarım ki Erdoğan...

Alman gazeteci ve yazar Hörstel, Cumhurbaşkanı Erdoğan üzerindeki baskıya işaret ederek, Almanların yaşananları iyi idrak ederek Erdoğan ve Türkiye'nin yanında yer alması gerektiğini vurguladı. Ayrıca Hörstel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili CIA'ın planlarının olduğunu iddia etti.

Alman isim: Başımı ortaya koyarım ki Erdoğan...
Alman isim: Başımı ortaya koyarım ki Erdoğan...
GİRİŞ 26.02.2018 13:13 GÜNCELLEME 26.02.2018 13:13
Bu Habere 131 Yorum Yapılmış

ABD yönetiminin politikalarını da eleştiren Alman yazar, "Son süper gücün deli dana gibi hareket etmesini önlemeliyiz" dedi.

Ünlü Alman gazeteci ve yazar Christoph R. Hörstel, NuoViso kanalına konuk oldu. Sunucunun Deniz Yücel olayı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki sorularını cevaplayan Hörstsel çok çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. 

 

 

Hörstel'in açıklamalarından satır başları şöyle;

Kusura bakmayın ama Deniz Yücel olayı, istihbarat işi kokuyor. Ve başka vakalar da var maalesef. Ve yaşadığımız bu hadise sivil bir savaş mecrası. Burada devlet tarafından insanlar gazetecilik kılıfı altında görevlendiriliyor. Ve daha sonra darbe cinayet tehdidi altında olan devlet...

"MESELE ERDOĞAN'IN İNFAZI"

Mesele Erdoğan'ın infazı. Ben yüzde 100 eminim ki, ve bu iddia konusunda başımı ortaya koyarım; Erdoğan'ın infazı konusunda CIA'ın planlarına Alman İstihbaratı sahip. Garanti, kesin ve bu ülke bir NATO ortağı.

"ERDOĞAN, BAĞIMSIZ OLMAYI DENİYOR"

Geri çekilip bakmak lazım: Erdoğan ne yapmaya çalışıyor? Erdoğan, Washington'dan bağımsız olmayı deniyor ve iki tarafla iyi pazarlık yapmayı deniyor. Rusya, İran ve Çin'le görüşüyor. Genele bakınca, barışı destekleyen bu çizgisinde Almanya nerede, bizden herhangi bir destek görüyor mu? Erdoğan'ın yaptığı şey en temel Avrupa ve Almanya çıkarıdır. 

''SÜPER GÜCÜN DELİ DANA GİBİ HAREKET ETMESİNİ ÖNLEMEK GEREK''

Eğer biz Rusya, Çin ve küresel kutuplaşanların karşısındaki güçlerle esnek bir biçimde konuşmayı öğrenmezsek... Burada mesele anti Amerikancılık değil... Bu aptalca ve yanlış zaten, ayrıca buna karşıyım. Mesele, en son kalan süper gücün deli dana gibi hareket etmesini önlemek. Danalardan özür diliyorum gayet kibar hayvanlar.

''ERDOĞAN'IN YÜRÜDÜĞÜ YOLU YÜRÜMELİYİZ''

Bu önemli ve bu konuda Erdoğan tarihi anlamda çığır açıyor. Biz Erdoğan'ın yaptığını görmüyoruz, bunu yüceltmiyoruz, aksine adama zorluk çıkarıyoruz. Eğer biz Almanlar iyileşmek, Merkel'in bozuk siyasetinden kurtulmak istiyorsak, Erdoğan'ın yürüdüğü yolu yürümemiz gerekiyor. O halde diyorum ki, bugünden tezi yok birleşelim. Dostluk kuralım ve bunu yaşayalım, Erdoğan ve Türklerle.

''TÜRKLER BOYUN EĞMEK İSTEMİYOR''

Türkler bizden farklı bir şey istemiyor. Huzur istiyorlar, bölünmek istemiyorlar ve Washington'a boyun eğmek istemiyorlar. Ne kendilerine ne de komşularına yaramayacak hiçbir saçma sapan savaşa da çekilmek istemiyorlar. Durum bu. Ayrıca ekonomik-finansal anlamda dışarıdan baskı uygulanmasını istemiyorlar bugün olduğu gibi. Türk Lirası baskı altında boykot vari eylemler var. Erdoğan bunlara karşı savaşıyor. Biz Almanlar Erdoğan'ın yanında yer almalıyız.

YAZDIR
YORUMLAR 131
 • osmanlı torunu 2 yıl önce Şikayet Et
  Ağlamak yok artık sevin TÜRKİYEM ... ALLAH Vatanımıza ve Cumhurbaşkanımıza ve Milletimize zeval vermesin. Amin... reis müslümanları birleştirsin bakalım hangi devlet karşısına çıkabilir.
  Cevapla
 • Ali aksoy 2 yıl önce Şikayet Et
  D.Yücel köpekgi,die welt gazetesinde,orta dereceli para karşiligi yazarlik yapiyor,gazete axel springer e ait,ceo da mathias döpfner,odasinin duvarinda sari ve çok büyük bir davit yildizi,yildizin sariligi onun yüzüne aksetmiş,bir yahudi yanlisi it!eger yeni parti AfD biraz söz sahibi oldumu bunlar kaçacak delik arama zorulugunda kalacaklardir,iyahudi devletide bunlara mülteci statüsü verebilir.neden bunlar bu d.yücel i korurlar anlamiş degilim.
  Cevapla
 • Hüseyin dayı 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu adam hakiki bir alman almandan öteye doğruları söyleyen bir insan.dunya amerıkadan bıkmış amma sesini çikartmaya korkuyor.uyan ey dunya erdoğan gibi bir delikanli dunyaya kolay gelmez.takılın erdoğanın peşine dunyayı amerikan pisliğinden kurtaralım.
  Cevapla
 • Maliden. 2 yıl önce Şikayet Et
  Her Alman bu adamın dediklerine aslında bir nebze katılıyor. Bunu görebiliyorlar. Ancak AB ve diğerleri ülkemiz ve diğer gelişmekte olan ülkeleri ligden düşürerek kendilerine zaman kazanmak istiyor. Enselerinde soğuk nefesimiz var. İliklerine kadar hissediyorlar, korkuyorlar. Düşünsenize Türkiye dahil kendine yetebilen ülkeleri. Kendi teknolojisini geliştirebilen Türkiye geliştikçe sömürülere gene dur demeye çalışacak, Almanya ne satacak bi 10 sene sonra bunlara. Türkiye'den icazet almadan ne satabilecek. AB için çember daralıyor.
  Cevapla
 • Temel Şimşek 2 yıl önce Şikayet Et
  alman gazeteci yüzde yüz doğruları konuşmuş deniz yücel denen sözde satılmış kimdirki almanya ona sebep ortalığı ayağa kaldırdılar TÜRKİYE YE karşı bır savaş çıkarmadıkları kaldı o satılmışı TÜRKİYE de serbes bırakıldığı günün akşamı almanya devleti tarafından özel uçkla almayaya getirildiğinin yaygarası yapıldı o deniz denen zatın arkasında alman gizli servisi olmasaydı neden o zat için özel uçak göndersinlerki deniz denen zat alman devleti için çalıştığı ab açık ortata TÜRKİYE ninde buna rağmen onu serbest birakması çok düşündürücü değilmi hiç kimse kusura bakmasın bu doğrularıda yazmalıyız mahlesef.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son ankette çarpıcı sonuçlar!
'Mavi Rüya' gerçek oluyor! Açılışını Erdoğan yapacak