Arap Birliği'nden 'Kudüs' açıklaması!

Arap Birliği ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasına karşı "mümkün olan en üst siyasi uygulamayı" hayata geçirmeyi planlıyor.

Arap Birliği'nden 'Kudüs' açıklaması!
Arap Birliği'nden 'Kudüs' açıklaması!
GİRİŞ 16.05.2018 19:42 GÜNCELLEME 16.05.2018 19:42
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Arap Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Husam Zeki, Arap Birliği’nde daimi temsilciler seviyesinde yapılan olağanüstü toplantıda Filistinlilere tam destek verilmesi ve ABD'nin Kudüs kararının reddedilmesi ile ilgili karar tasarısının değerlendirildiğini söyledi.

Toplantının ardından Husam Zeki, Suudi Arabistan'ın Kahire Büyükelçisi ve Arap Birliği Daimi Temsilcisi Usame Nakla ile Filistin Büyükelçisi ve Arap Birliği Daimi Temsilcisi Diyab el-Luh ortak basın toplantısı düzenledi.

Genel Sekreter Yardımcısı Zeki, karar tasarısının yarın yapılacak Dışişleri Bakanları Olağanüstü Toplantısı'nda sunulacağını, tasarının ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve İsrail'in Filistin halkına karşı düşmanca tavırlarına karşı Arap Birliğinin alabileceği "en üst siyasi uygulamayı" kapsadığını söyledi.

Tasarıyla ilgili daha fazla ayrıntı vermeyen Zeki, Filistin halkının da mümkün olan en güçlü şekilde destekleneceğini kaydetti.

Suudi Arabistanlı Büyükelçi Nakla da ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve İsrail'in Filistin halkına karşı düşmanca tavrının toplantıda değerlendirildiğini ifade etti.

Filistin Büyükelçisi Luh ise ABD'nin Kudüs kararı ve İsrail'in yaptığı katliamlar nedeniyle Filistin'de çok zor bir dönemece girildiğini söyledi.

Bugün daimi temsilciler seviyesinde toplanan Arap Birliği'nin yarın dışişleri bakanları seviyesinde toplanması bekleniyor.

YAZDIR
YORUMLAR 25
 • Mardinli Nuray 2 yıl önce Şikayet Et
  Bebek katili ırkçı siyonist israilin suc ortagi suidi amerika krallığı ve katil diktatör sisi dir
  Cevapla
 • Kayılar 2 yıl önce Şikayet Et
  Yok ya...Allah Allaaah... Gerçekten mi... Deme yahu... hadi canım sende... Ciddi mi... Hayret...
  Cevapla
 • VATAN SEVDALISI 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah bunun hesabını size soracak
  Cevapla
 • 4444MALATYA gurbet 2 yıl önce Şikayet Et
  bunu ancak bir osmanli tokat cözer
  Cevapla
 • Vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  Arap birliği değil , arap işbirliği örgütü. Kiminle işbirliği yaptığınız malum. Mazlumun değil zalimin değirmenine su taşıyorsunuz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başakşehir'den şampiyonluk yolunda dev adım!
Bağdat'ta Patriot'lar peş peşe ateşlendi