Tarihi buluşmada çok ilginç detay...

Tarihi anlaşmadan hemen önce değiştirilen kalem ise gözlerden kaçmadı. Masanın Kim Yong’un oturacağı bölüme bir Kuzey Koreli görevli eldiveniyle parlattığı bir dolmakalem bıraktı. Ancak Kim Jong-un’un kız kardeşi Kim Yo Jung imzadan önce atılarak kendi dolmakalemini verdi ve diğerini ceketinin cebine koydu.

GİRİŞ 13.06.2018 07:47 GÜNCELLEME 13.06.2018 09:38
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Kuzey Kore’nin nükleer bomba ve kıtalararası füze denemelerinden ötürü, geçen yılın sonunda nükleer bir savaşın eşiğine kadar gelen ABD ve Kuzey Kore’nin liderlerinin beklenen görüşmesi Singapur’da gerçekleşti. ABD Başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un, Singapur’un Sentosa Adası’ndaki Capella Otel’de bir araya gelerek el sıkıştı. Liderler sadece tercümanlarının katıldığı 38 dakikalık baş başa görüşmenin ardından 2 saat süren heyetler arası görüşmelere geçtiler. Toplam 5 saat süren zirve, Trump ve Kim’in ortak deklerasyonu imzalamasıyla sona erdi.

KALEM NİYE DEĞİŞTİ?

 

 

Tarihi anlaşmanın imzalanmasından önce masanın Kim Yong’un oturacağı bölüme bir Kuzey Koreli görevli eldiveniyle parlattığı bir dolmakalem bıraktı. Ancak Kim Jong-un’un kız kardeşi Kim Yo Jung imzadan önce atılarak kendi dolmakalemini verdi ve diğerini ceketinin cebine koydu.

TRUMP 'UMARIM BİZİ İNCE GÖSTERİRSİNİZ' DEDİ, KIM BU ESPRİDEN HOŞLANMADI

Fotoğraf çekiminde Trump “Umarım bizi yakışıklı ve ince gösterirsiniz” diye espri yaptı. Kim’in bu espriden hoşlanmadığı gözlendi.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Murat 2 yıl önce Şikayet Et
  Vay be bi hamburger uguruna babasinin yapmadigini yapti
  Cevapla
 • Ads 2 yıl önce Şikayet Et
  Adamın eli pofidik olduğu için olabilir mi :) Kalem çok kalın çünkü.
  Cevapla
 • meyyid 2 yıl önce Şikayet Et
  hikayeyi kısalttım Sultan selim şunları söyler: — Paşalarım, der. Osmanlı Devleti’nin kılıcı parladığı müddetçe zalimlerin boynu daima eğik gezecektir. Ama Allah korusun, bu kılıç ne zaman ki kınına girer de paslanmaya başlarsa, işte o zaman kafalar yavaş yavaş dikilir ve bir gün bize yukarıdan bakmaya başlarlar. "savaşçı olursan kim olursan ol adam yerine koyarlar işte böyle.."
  Cevapla
 • Türkiyem 2 yıl önce Şikayet Et
  Trump gafmatik gibi davranıyor
  Cevapla
 • mesud 2 yıl önce Şikayet Et
  bunların anladığı dilden konuşursanız yani silahlı kuvvet olarak onlara tehdit olursanız böyle büyük devlet gibi masaya oturursunuz. kimsede bakmaz çağdaşmısınız ilerimisiniz gerimisiniz.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
BDDK'dan 7 bankaya 204 milyon lira ceza!
Altın alacaklar dikkat! Uzmanlardan peş peşe altın fiyatları açıklaması