İran'dan skandal Kandil açıklaması!

İran Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Tuğgeneral Ebulfazl Şikarçi, İran'ın, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terör örgütü PKK'ya yönelik Kuzey Irak'ta başlattığı askeri harekâtı desteklemediğini ifade etti.

İran'dan skandal Kandil açıklaması!
İran'dan skandal Kandil açıklaması!
GİRİŞ 15.06.2018 10:35 GÜNCELLEME 15.06.2018 11:10
Bu Habere 240 Yorum Yapılmış

İran devlet televizyonunun haberine göre, İran Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Tuğgeneral Ebulfazl Şikarçi, Türkiye'nin terör örgütü PKK'ya yönelik Kandil'e başlattığı operasyona ilişkin bir açıklama yaptı.

"GAYRİMEŞRU BİR EYLEMDİR"

 

 

İranlı Sözcü yaptığı yazılı açıklamada, "İran İslam Cumhuriyeti, her türlü terörle mücadele eylemini desteklemesine rağmen, ilgili ülkedeki yasal hükümetin izni olmadan terörizmle mücadele bahanesiyle üçüncü bir ülke sınırları içine operasyon yapılmasını gayrimeşru bir eylem olarak görüyor" dedi.

İran'ın son kırk yıldır terörün kurbanlarından biri olduğunu söyleyen Sözcü Şikarçi şöyle devam etti: "Buna rağmen İran, terörist gruplarla mücadele için asla bir ülkenin egemenliğini ihlal edecek eylemleri desteklemeyecektir."

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
TSK
YAZDIR
YORUMLAR 240
 • Vatandas 3 yıl önce Şikayet Et
  Abd nin irana saldirmasini destekliyorum. Mumkunse tas ustunde tas kalmasin
  Cevapla
 • Misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  Biz de bu irana bir çok konuda destek veriyoruz. onlar terör kartını ellerinde tutmak istiyorlar. ey iran ateşle oynama. abd ve israil sana vurduğunda yine bize muhtaç olursun akıllı ol. güvenilmez devletsiniz vesselam.
  Cevapla
 • Türk er 3 yıl önce Şikayet Et
  Ey ahali bu farslı yahudi ve hırıstiyan köpekleri her zaman kafirle işbirligi yapıp müslüman ülkeyle savasmıstır senin ne işin var suriyede yemende lübnanda filistinde o zaman
  Cevapla
 • Temel 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu irana sahip çıkıyoruz ya yuh olsun bize.hep köstekler.
  Cevapla
 • Alperen 3 yıl önce Şikayet Et
  baştan demistim irana guven olmaz bize attiklari ilk kazik degil bu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Sabotaj sanılmıştı! Yangınlarda dikkat çeken 'karşı ateş' detayı
Busenaz'dan yangınları çıkaranlara tarihi ayar!