NATO zirvesi öncesi Trump'a kötü sürpriz!

Gelecek hafta Belçika'nın Brüksel şehrinde düzenlenecek NATO zirvesi öncesi binlerce kişi ABD başkanı Trump'ı protesto etti. Göstericiler ellerinde taşıdıkları 'Trump’ı durdurun', 'Küçük ellerini haklarımdan uzak tut' pankartlarıyla ABD Başkanı'na tepki gösterdi.

NATO zirvesi öncesi Trump'a kötü sürpriz!
NATO zirvesi öncesi Trump'a kötü sürpriz!
GİRİŞ 07.07.2018 21:10 GÜNCELLEME 07.07.2018 21:10

ABD Başkanı Donald Trump, gelecek hafta düzenlenecek NATO zirvesi için geleceği Belçika'nın başkenti Brüksel'de binlerce kişi tarafından protesto edildi.

Belçika'daki çeşitli sivil toplum kuruluşları ve sendikaların çağrısı üzerine binlerce kişi, Trump karşıtı gösteri için NATO ve çeşitli Avrupa Birliği (AB) kurumlarına ev sahipliği yapan Brüksel’in Kuzey Tren Garı önünde buluştu.

Protestocular, üzerinde "Trump’ı durdurun", "Küçük ellerini haklarımdan uzak tut", "İklim değişikliği yalan değil" ve "Cehennem çukurumuzdan uzak dur" yazılı döviz, pankart ve flamalar açtı. 

Öte yandan gösteriye Filistin yanlısı gruplar da destek verdi. "Trump hoş gelmedi: Barışı yeniden yüceltelim" sloganıyla yürüyen Filistin destekçileri, Trump ve ABD'nin Ortadoğu politikaları aleyhinde sloganlar attı.

Belçika polisi, protesto nedeniyle çevrede geniş güvenlik tedbirleri aldı.

ABD Başkanı Trump aleyhinde sloganlar atan grup, olaysız dağıldı.

NATO Zirvesi 11-12 Temmuz tarihlerinde Brüksel'de düzenlenecek.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Sezen Aksu'dan sonra şimdi de Serdar Kuzuloğlu: Salak Adem! Aptal
Son dakika: 18 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı!