Çok konuşulacak yanıt! FETÖ Almanya'yı karıştırdı

Alman hükümetinin, FETÖ terör örgütü ile ilgili soru önergesine verdiği yanıtlar kafalarda soru işaretleri oluşturdu. Berlin, hükümetin FETÖ ile işbirliğine dair soruları "istihbarat faaliyetlerine zarar vereceği" gerekçesiyle yanıtlamadı.

Çok konuşulacak yanıt! FETÖ Almanya'yı karıştırdı
Çok konuşulacak yanıt! FETÖ Almanya'yı karıştırdı
GİRİŞ 17.07.2018 10:16 GÜNCELLEME 17.07.2018 10:16
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Alman hükümeti, muhalefetteki Sol Parti'nin terör örgütü FETÖ hakkındaki soru önergesine tartışma çıkartacak yanıtlar verdi. Alman hükümeti, FETÖ ile görüşmeleri hakkında ise Federal Meclis’e bilgi vermeyi reddetti. Hükümet buna gerekçe olarak, "istihbarat teşkilatlarının faaliyetlerinin etkilenebilecek ve istihbarat kaynaklarının zarar görebilecek olmasını" gösterdi.

Sol Parti’nin 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ'nün bugünkü durumu hakkında 7 Haziran’da verdiği soru önergesi, hükümet adına Dışişleri Bakanlığı tarafından yanıtlandı.

 

 

ADİL ÖKSÜZ KONUSUNDA BİLGİ VERİLMEDİ

Sol Parti soru önergesinde, kamuoyu gündemini uzunca süredir işgal eden, FETÖ'cü eski savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve FETÖ'cü Adil Öksüz’ün Almanya’da olup olmadığını, burada iltica talebinde bulunup bulunmadıklarını da sordu.

Alman hükümeti yanıtında, tutuklama ve iade talepleri gibi konularda ilkesel olarak bilgi verilmediğini hatırlattı. Uluslararası mevzuatla düzenlenen adli yardımlaşmada gizlilik ilkesinin önemine vurgu yapan hükümet, güven ilişkisinin korunması gerektiğini söyledi, daha fazla bilgi vermekten kaçındı.

"KAMUOYU İLE PAYLAŞILAMAZ"

Sol Parti'nin FETÖ mensuplarının Türkiye'de bulunduğu duruma ilişkin sahip olduğu bilgileri paylaşması istendiğinde Alman hükümeti bu konuda bilgilerin "kamuoyu ile paylaşılamayacağı" karşılığını verdi.

"Yapılan titiz bir değerlendirme sonrasında" bu karara varıldığını aktaran hükümet, bunun "devletin yararı" ve "Almanya’nın menfaatleri" için gerekli olduğunu savundu, "Hizmete Özel" gizlilik derecesindeki bu bilgilerin kamuya açık bir şekilde paylaşılamayacağını vurguladı.

KAYNAK: DEUTSCHE WELLE
ETİKETLER
zekeriya öz
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • Tarık 3 yıl önce Şikayet Et
  Rezillik.
  Cevapla
 • Tecrübesiz 3 yıl önce Şikayet Et
  Neden? Almanya gizli istihbaratįn görevine aykırı ve ihmali bir durum varmı?
  Cevapla
 • mahmuthan 3 yıl önce Şikayet Et
  can dündar isimli haini sahip çiktınız.oda bizim istihbari bilgilerimizi paylaşmıstı.almanya adalet sadece sana mı ait.unutma bu millet 1.dünya savaşında sizin yanınızda yer alarak kocaman İmparatorluğu bitirdi.
  Cevapla
 • Fatih 43 3 yıl önce Şikayet Et
  FETÖ terör örgütünün ana üssü Almanya bu kadar darbeci hainin bu ülkeye kaçması tesadüf olamaz kalleş darbe girişiminde ya da daha doğrusu işgal girişiminde hem ABD’nin hem AB’nin hemde İsrail’in parmağı var. Allah topunuzu nasıl biliyorsa öyle yapsın inşallah
  Cevapla
 • çapraz ateş 3 yıl önce Şikayet Et
  İnşallah birbirinizi bitirirsiniz
  Cevapla
 • Basri 3 yıl önce Şikayet Et
  Bize açıklamalarına zaten gerek yok .Biz zaten biliyoruz.Gezicilere yaptırdıkları açıklamalardan herşey anlaşılıyor. Ama malesef uyuttukları kendi vatandaşları bu meseleleri bilmiyorlar. İnşaAllah bu yaptıkları gizlilik açıklaması uyuyanları uyandırmak için bir vesile olur.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Süper güçten kritik faiz kararı! Türkiye'nin yaptığını yaptı, dünyaya seslendi: Zorlamayın
Peygambere hakaret eden Sezen Aksu'yu savunmak İmamoğlu'na kaldı