Ermenistan'dan 'Türkiye' çağrısı!

Sarkisyan iktidarına son vererek Ermenistan Başbakanı olan Nikol Paşinyan, Türkiye'ye tarihi bir çağrıda bulunarak "Ön koşulsuz olarak diplomatik ilişkiler kurmaya hazırız" mesajı verdi.

Ermenistan'dan 'Türkiye' çağrısı!
Ermenistan'dan 'Türkiye' çağrısı!
GİRİŞ 29.07.2018 12:08 GÜNCELLEME 29.07.2018 12:09
Bu Habere 140 Yorum Yapılmış

Geçtiğimiz aylarda yaşanan sokak protestoları sonrasında Sarkisyan iktidarına son vererek Ermenistan Başbakanı olan Nikol Paşinyan, Türkiye ile ön koşulsuz olarak diplomatik ilişkiler kurmaya hazır olduklarını söyledi.

"SINIRIN ERMENİSTAN TARAFI DAİMA AÇIK"

Katar merkezli El Cezire televizyonuna bir mülakat veren Paşinyan, "Türkiye, Ermenistan ile sınırlarını kapatan taraf. Sınırın Ermenistan tarafı daima açık. Ermenistan, Türkiye'yle ön koşulsuz olarak diplomatik ilişkiler kurmaya hazır" ifadelerini kullandı.

"MÜZAKERELER İÇİN HAZIRIZ"

Azerbaycan ile Ermenistan arasında 90'lardan bu yana sorun haline gelen Dağlık- Karabağ konusunda da çözüm istediklerini belirten Paşinyan, "Bu sorunu barışçı yollarla çözmek için gerçek bir arzumuz var. Müzakereler için hazırız. Ancak sindirme atmosferinde bir şey yapmayacağımız konusunda ısrar etmek istiyorum. Barış atmosferi yaratmak önemli." ifadelerini kullandı.

"ALİYEV, DEĞİŞİMDEN KORKUYOR"

6 gün süren sokak protestolarının ardından Sarkisyan iktidarını deviren ve buna da 'Kadife Devrim' adını veren Paşinyan, Azerbaycan'da da benzer değişimlerin yaşanabileceğini savundu. Paşinyan, " İlham Aliyev'in Azerbaycan halkının Ermeni devriminden etkilenmesi ve benzer değişimleri Azerbaycan'da denemesinden korktuğunu düşünüyorum. Azerbaycan hükümetinin artan saldırganlığının nedeni bu durumla bağlantılı." şeklinde konuştu.

YORUMLAR 140
 • Celal 3 yıl önce Şikayet Et
  Öyle kolay değil. Her şeyden önce bize attığınız soykırım yalanlarınızdan ve iftiralarınızdan vazgeçin bakalım.
  Cevapla
 • laz 3 yıl önce Şikayet Et
  ha şimdu tüştin kucağuma da.
  Cevapla
 • Geyik 3 yıl önce Şikayet Et
  Erkeğin ne işi var kucağında vatandaş.
  Cevapla
 • hsn 3 yıl önce Şikayet Et
  siz önce ermeni soykırımı yalanınız için ülkemizden ve halkımızdan özür dileyin bütün dünyaya yıllarca yalan beyanlarla ülkemize saldırdığınızı ilan edin sonrasını düşünürüz.
  Cevapla
 • emin almaz 3 yıl önce Şikayet Et
  Kendi hallerine bırakın bu kalleş ermeni batılın kölelerini.
  Cevapla
 • KIRKiKi 3 yıl önce Şikayet Et
  azarbeycanın gönlünü yapın öyle gelin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünya devleri, NATO Liderler Zirvesi'nde! İşte önemli anlar...
10 ücret ve maaş daha yükselecek: Asgari ücret zamlanıyor