Brüksel'de kişi başına 2 sıçan düşüyor!

Her yıl sıçan sayısının yükseldiği Belçika'nın başkenti Brüksel'de kişi başına 2 sıçan düştüğü belirtildi. Şehir pisliğinden şikayet eden halk, sıçanların sokaklardaki çöplerden dolayı arttığını belirtti.

Brüksel'de kişi başına 2 sıçan düşüyor!
Brüksel'de kişi başına 2 sıçan düşüyor!
GİRİŞ 27.10.2018 17:28 GÜNCELLEME 27.10.2018 17:28
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Her yıl sıçan sayısının yükseldiği Belçika'nın başkenti Brüksel'de halk şehir pisliğinden şikayetçi. Avrupa Birliği'nin kalbi Brüksel'de kişi başına ortalama 2 sıçanın düştüğünü tahmin edilirken, Brüksel şehrinin hijyen departmanı temizleme ekipleri görevlendirdi. Ekipler, Brüksel bölgesinin 19 şehrine kanalizasyonları sıçanlardan temizlemek için ekipler gönderiliyor. Her yıl bahar ve sonbahar dönemlerinde sokaklara indiği bilinen temizlik ekipleri, iki kişilik takımlar eşliğinde tek tek şehrin tüm kanalizasyon kuyularına gidip küçük sıçan zehri blokları yerleştiriyor. Sıçanların 48 ila 72 saat içerisinde öldüğü biliniyor. Uzmanlar ise sıçan sayısının yükselişinin şehir pisliği ile bağlantılı olduğunu tespit etti. 

Brüksel çöplerinin üçte birini yiyorlar 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Brüksel Kanalizasyonlar Müzesi yöneticileri birkaç sene evvel kişi başına 1 sıçanın düştüğünü ve sıçan sayısının her sene yükseldiğini ifade etti. Sıçan sayısının yükselişinin Brüksel sokaklarındaki çöp sayısı ile orantılı olduğunu ifade eden yetkililer, söz konusu hayvanların Brüksel çöplerinin üçte birini yediğine dikkat çekti. 

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • son durak 1 yıl önce Şikayet Et
    lazım size korkak olmayan kedi
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İngiltere Başbakanı Johnson'dan korkutan koronavirüs açıklaması
Türkiye'nin Otomobili'nden heyecanlandıran paylaşım!