Müslümanlar kilise satın aldı, ülke ayağa kalktı!

İtalya'nın Bergamo kentindeki bir kilise binasının açık artırmayla Müslüman bir dernek tarafından satın alınması ve camiye dönüştürülmesi iddiaları tartışmaya neden oldu, basın bu iddiaları, "Allah, İsa'yı evinden çıkardı, Müslümanlar kilise satın aldı" skandal başlığıyla duyurdu.

Müslümanlar kilise satın aldı, ülke ayağa kalktı!
Müslümanlar kilise satın aldı, ülke ayağa kalktı!
GİRİŞ 30.10.2018 12:20 GÜNCELLEME 30.10.2018 12:20
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Aşırı sağcı ve İslam karşıtı yayınlarıyla tanınan Libero gazetesi haberi manşetten, "Allah, İsa'yı evinden çıkardı, Müslümanlar kilise satın aldı" skandal başlığıyla duyurdu. Kilise açık artırmada yaklaşık 450 bin Euro karşılığında Bergamo Müslümanlar Derneği'ne satıldı. Derneğin eski kilise binasını camiye çevirmeyi planladığı belirtiliyor.

Aşırı sağcı Lig partisi milletvekilleri Daniele Belotti ve Alberto Ribolli, açık artırmanın ne şekilde yapıldığını etraflıca inceleyeceklerini ve iptal edilmesi için geçerli bir sebep arayacaklarını açıkladı.

 

 

Lombardia Bölge Başkanı Attilio Fontana da bir açıklama yaparak açık artırmayı reddetme yetkileri olduğunu vurgularken, Romen Ortodoks Kilisesi papazını arayarak "ibadet yerlerini kaybetmeyeceklerinin güvencesini verdiğini" de söyledi.

YAZDIR
YORUMLAR 11
 • osmanoğlu2023 2 yıl önce Şikayet Et
  roma sancılı... doğum sancıları bunlar... batının zulmüne dahafazla dayanamayacağı için sonuçta mücdelendiği gibi müslüman olmaya aday!
  Cevapla
 • Dostacısı 2 yıl önce Şikayet Et
  Aslanlarım benim
  Cevapla
 • hocaoğlu 2 yıl önce Şikayet Et
  Açık artırmaya konmasına kimse ses çıkarmıyor. Ya bir şarap imalatçısında ihale kalsaydı depo yapılsaydı ne olacaktı.
  Cevapla
 • Tuba 2 yıl önce Şikayet Et
  Çok sevdiğimiz bir büyüğümüz, "bir tane Allah'ın elli tane dini olmaz" der. Ne de güzel söyler. Eğer gerçekten camiye çevrilirse kilise aslına dönmüş olacak..
  Cevapla
 • Misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Camiler 30 sene oncesine gore full cekiyor vakit namazlarinda. Camiye gitmedigin belli.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Casuslar yerli helikopteri böyle hedefe koymuş: T-70'i ortadan kaldırmalıyız
Almanlar duyurdu! Stefan Kuntz...