Hollanda'da PKK karşıtı mitinge dev katılım

Hollanda'nın Utrecht kentinde Erkin Türk Hollanda Öğrenci kuruluşu tarafından organize edilen ve diğer öğrenci kuruluşlarının da katkı verdiği terörizmi telin yürüyüşüne katılım bir hayli fazla oldu.

Hollanda'da PKK karşıtı mitinge dev katılım
Hollanda'da PKK karşıtı mitinge dev katılım
GİRİŞ 28.10.2007 19:08 GÜNCELLEME 28.10.2007 19:08
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Hollanda'nın Utrecht kentinde Erkin Türk Hollanda Öğrenci kuruluşu tarafından organize edilen ve diğer öğrenci kuruluşlarının da katkı verdiği terörizmi telin yürüyüşüne Hollanda'nın çeşitli kentlerinden çoğunluğu gençler olmak üzere 5 binin üzerinde vatandaşımız katıldı. Utrecht Mariaplaats meydanında başlayan yürüyüş Utrecht Belediyesi önünden geçilerek Dom Meydanı'nda sona erdi.


Utrecht polisi kontrolü altındaki yürüyüşte vatandaşlarımız 'Bayrak inmez şehitler ölmez', 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'En büyük asker bizim asker', 'Kahrolsun PKK', 'Emrindeyiz Türkiye'm', 'Her Türk asker doğar', 'İmralı Apo'ya mezar olacak', 'Türk Kürt kardeştir, PKK kalleştir' diyerek çeşitli sloganlar attılar. Yürüyüş boyunca yüzlerce Türk bayrağı dalgalandı.

Erkin Öğrenci Derneği başkanı Armant Sağ bu yürüyüşü biz Türkiye'deki olayları kınamak için organize ettik. Amacımız sadece Türkiye'deki değil dünyadaki terörü de kınamak. Türkiye bu konularda biraz daha duyarlı olmalı. Bu yürüyüşte yetkililerden daha fazla destek beklerdik. Yaklaşık 30 yıldır kadın, çocuk, yaşlı, genç demeden Türk halkına karşı hunharca katliamlar yapan PKK'yı ve onun destekçilerini lanetlemek için bir protesto yürüyüşü tertip ettik. Bu yürüyüş aynı zamanda terörizm konusunda Batıda uygulanan çifte standarda karşı da bir protesto oldu. Tertip Komitesi olarak, herkesi bir insanlık suçu olan terörü lanetlemeye davet ettik.' dedi.


CHA

YORUMLAR 9
 • alize ali 14 yıl önce Şikayet Et
  helal olsun sizlere. milli maç olur destelersiniz türkiye aleyhinde olan olaylara sesinizi duyurmaya çalışırsınız. karınca misali;niyetiniz çok önemli yaptıklarınız çok büyük.damarlarınızdaki asil kan ve vatan sevgisi birarada yürüyor. isiklal marşında geçen sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak cümlesi bile maksadı tam karşılayamamış duruma bakılırsa.sadece bizim yurdumuz deil türklere ve bu vatanı sevenlere bütün dünya yurt olmuş. hepinize sonsuz şükranlar saygılar
  Cevapla
 • muco balli 14 yıl önce Şikayet Et
  ordaydim!!. bende ordaydim ve cok guzel gecdi bende burdan katilanlara tesekkur ediyorum sunuda soyleyim amsterdamda bunu basaramadilar buna uzuldum guler once anlastik ama o gun pek ilgi gormedi burdaki ulkucu dernegine yakistiramadim saygilar
  Cevapla
 • soner sarıyar 14 yıl önce Şikayet Et
  teröre telin?. ya bu teröre telin ne demek oluyor=?türkçesini yazarmısınnız şunun. sanki teröre gelin gibi okunuyor.
  Cevapla
 • Turan Öztürk 14 yıl önce Şikayet Et
  Berlin\'de Miting. Bugün Berlin\'nin göbeginde büyük bir katilimiyla Miting yapildi.Her taraf kirmizi-beyaz idi.Sejitlerimizi tek tek andik, pkk\'yi lanetledik.Miting sonrasinda kücük istanbul denilen Kreuzberg semtine giden Ülkücüler burada PKK\'cilarla bir birine girdiler.Polisin araya girmesiyle ve PKKcilari götürmeleriyle simdilik sakin bir vaziyet var.Ancak her an yine olaylar alevlenir.Mitinge katilan türkü,kürdü,azerisi,türkmeni, sünnisi, alevisi vs. birlikte terörü lanetlediler.Berlin patlamak üzere.
  Cevapla
 • soner sarıyar 14 yıl önce Şikayet Et
  teröre telin?. ya bu teröre telin ne demek oluyor=?türkçesini yazarmısınnız şunun. sanki teröre gelin gibi okunuyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Renault'dan tam elektrikli SUV bombası! Fişi çekilen Scenic geri dönüyor
Yeni salgın tehdidi! Avrupa ve ABD'yi sardı (19 Mayıs 2022 Günün Önemli Gelişmeleri)