İngiliz askeri üssünde Rus alarmı!

İngiltere'de askeri üs yakınında bir Rus gazetecinin "şüpheli davrandığı" gerekçesiyle üste alarm verildi.

İngiliz askeri üssünde Rus alarmı!
İngiliz askeri üssünde Rus alarmı!
GİRİŞ 02.12.2018 17:34 GÜNCELLEME 02.12.2018 17:40

Daily Mail gazetesinin pazar baskısı "Mail on Sunday"de yer alan habere göre Rus gazeteci Timur Siraziev'in Berkshire'da bir askeri üs yakınında çekim yapması üste alarm verilmesine neden oldu.

 

 

Habere göre, 21 Kasım'da üssün yakınından kameramanıyla defalarca geçen ve tel örgülerin yakınında çekim yapan Siraziev, güvenlik kameralarınca görüntülendi. 

Olayla ilgili açıklama yapan İngiltere Savunma Bakanı Gavin Williamson, halkı askeri üsler yakınında şüpheli davranışlarda bulunanlara karşı teyakkuzda olmaya çağırdı. 

 

 

Williamson, "Üslerimizin ve personelimizin güvenliğini inanılmaz derecede ciddiye alıyoruz. Vatandaşlar bir askeri üs içinde veya çevresine şüpheli davranan birini görmeleri halinde acilen polise bildirmeli." diye konuştu.

Rus gazetecinin çekim yaptığı askeri üste İngiliz ordusunun 77. Tugayının yer aldığı bildirildi. 2015'te oluşturulan tugayın görev alanları arasında sosyal medya ve psikolojik harekatın da yer aldığı belirtiliyor.

İngiltere ile Rusya'nın ilişkileri bu yılın başında çifte ajan Sergey Skripal ile kızı Yulia'nın, Salisbury kentinde sinir sistemi üzerinde etkili kimyasal madde ile zehirlenmesinden sonra gerilmişti. 

Olaydan Rus askeri istihbarat servisini sorumlu tutan İngiltere ile bazı Batılı devletler 100'ün üzerinde Rus diplomatı sınır dışı etmişti.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
ingiltere
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İçişleri Bakanlığından hurda ve atıl araçların toplatılmasıyla ilgili 81 ile genelge
Sağlık’ta şiddet bu kez Konya Şehir Hastanesinde!