Kazakistan'dan açıklama: Karşılıklı güven olmalı!

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, dünyanın farklı bölgelerinde çatışmaların ve ticari savaşların yaşandığını belirterek, "Eğer karşılıklı güven yoksa kriz karşıtı önlemler etkili olamaz." dedi.

Kazakistan'dan açıklama: Karşılıklı güven olmalı!
Kazakistan'dan açıklama: Karşılıklı güven olmalı!
GİRİŞ 12.12.2018 11:25 GÜNCELLEME 12.12.2018 11:25
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Nazarbayev, Kırgızistan, Afganistan, Ermenistan, Letonya ve İran büyükelçilerinin kendisine güven mektubu sunma töreninde yaptığı konuşmada, Kazakistan'ın egemenliğine kavuştuğu günden bu yana 27 yıl içinde, ekonomisi gelişmekte olan modern ülke haline geldiğini kaydetti.

Barış ve toplumsal uyumu sağlamaya önem verdiklerine işaret eden Nazarbayev, dünyanın gelişen 30 ülkesinin arasına girmek amacıyla reformlar yaptılarını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Nazarbayev, dünyanın farklı bölgelerinde çatışma ve ticari savaşların yaşandığına dikkati çekerek, "Eğer karşılıklı güven yoksa kriz karşıtı önlemler etkili olamaz." diye konuştu. 

Bu yıl Astana'da 6. Semavi ve Geleneksel Dinler Liderler Kongresi yaptıklarını hatırlatan Nazabayev, böylece kültürler ve dinler arasındaki iş birliğini geliştirmeye katkı sağlamaya çalıştıklarını bildirdi.

Nazarbayev, uluslararası ve bölgesel çatışmaların çözülmesine aktif katıldığını ifade ederek, buna Suriye krizinin çözülmesine yönelik Astana sürecini örnek gösterdi.

 Ülkeler arasındaki ticari ve ekonomik iş birliğini ve dostluk ilişkilerini daha da geliştirmek niyetinde olduklarını belirten Nazarbayev, Kırgızistan, İran, Ermenistan, Letonya ve Afganistan ile çeşitli alanlarda temaslarına devam edeceklerini sözlerine ekledi. 

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Alp 1 yıl önce Şikayet Et
    6. Semavi ve Geleneksel Dinler Liderler Kongresi yaptıklarını hatırlatan Nazabayev, böylece kültürler ve dinler arasındaki iş birliğini geliştirmeye katkı sağlamaya çalıştıklarını bildirdi. DİNLER ARASI DİYALOG yani KAZAKİSTAN'A GEÇMİŞ OLSUN
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İmajını düzeltip duruşmaya geldi! Adnan Oktar ve 'Kedicik'leri arasında gayri ciddi konuşmalar
Abdullah Ağar: Sözde Büyük Kürdistan projesi adım adım yürüyor!