Çin ordusuna çağrı: Savaşa hazır olun!

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, ordunun üst düzey komutanlarıyla yaptığı toplantıda Çin ordusunun acil durum duyarlılığını güçlendirmesi ve savaşa hazırlanmak için gereken her şeyi yapması gerektiğini söyledi.

Çin ordusuna çağrı: Savaşa hazır olun!
Çin ordusuna çağrı: Savaşa hazır olun!
GİRİŞ 05.01.2019 11:25 GÜNCELLEME 05.01.2019 11:25
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Güney Çin Denizi’ndeki toprak anlaşmazlıkları, ABD ile ticaret anlaşmazlıkları ve Tayvan’ın statüsü konusundaki artan gerilimler sebebiyle Çin’in, ordusunu güçlendirmek için çalıştığına dikkat çekildi.

 

 

Çin Devlet Başkanı Xi, ülkenin artan risk ve tehditlerle yüzleşmesi konusunda üst rütbeli komutanlarla yaptığı toplantıda ordunun güvenlik ve gelişimini temin edecek çalışmalar yapması gerektiğini söyledi. 

Merkezi Ordu Komisyonu Başkanı da olan Xi silahlı kuvvetlerin yeni dönem için stratejiler geliştirmesi, savaşa hazır olma ve sürdürme konusunda gereken tedbirleri almasını istedi. 

 

 

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Dünya, hiçbir yüzyılda görülmemiş büyük değişikliklerle yüz yüze bulunuyor. Çin gelişim için hala önemli bir fırsat döneminde bulunuyor. Silahlı kuvvetlerin acil durumlara karşı derhal cevap verebilmesi ve ortak operasyon yeteneklerini yükseltmesi ve yeni tip çarpışma güçlerini oluşturması gerekiyor."

Xi Jipping’in ordunun üst düzey komutanlarıyla yaptığı toplantı ve açıklamaların Tayvan ile birleşmek ve adanın bağımsızlığını korumak için gerekirse güç kullanacağını açıklamasından sonra geldiğine dikkat çekildi.

Xi söz konusu açıklamayı, ABD Başkanı Donald Trump’ın Tayvan Adası'nın güvenliğini sağlamayı taahhüt eden ‘Asya İnisiyatifi Yasasını’ imzalamasından sonra yapmıştı. 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 1
  • mert 1 yıl önce Şikayet Et
    hadi bakayim ilk isiniz Tayvani Topraklariniza katmak Putinin KIRIMA yaptigi gibi amerikada avrupda seyirci olmak zorunda öküzün ota baktigi gibi bakip kalcaklardir o korkak hainlerin katliamcilarin ancak gariban islam ülkerine gücü yeter
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Putin 2019'da servet kazandı! Kremlin açıkladı
Gökyüzünde tüyleri diken diken eden görüntüler