Mısır'ı kahreden kazanın 'şaka gibi' sebebi herkesi şaşkına çevirdi!

Mısır'dan dün meydana gelen kazanın nedeni tüm dünyayı şok etti. Mısır Başsavcılığı, başkent Kahire'de en az 20 kişinin hayatını kaybettiği 43 kişinin de yaralandığı tren kazasının, makinistlerin kavga etmesi sonucu meydana geldiğini açıkladı.

Mısır'ı kahreden kazanın 'şaka gibi' sebebi herkesi şaşkına çevirdi!
Mısır'ı kahreden kazanın 'şaka gibi' sebebi herkesi şaşkına çevirdi!
GİRİŞ 28.02.2019 09:23 GÜNCELLEME 28.02.2019 09:23

Mısır Başsavcısı Nebil Sadık, tren kazasıyla ilgili yürütülen inceleme sonucuna ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Başsavcı Sadık, park yerine geçiş için manevra yaptığı sırada lokomotiflerden birinin ters yönden gelen diğeriyle karşı karşıya kaldığını ve birbirlerine temas ettiğini belirtti.

Sadık, bunun üzerine makinistlerden birinin, lokomotifi durdurmadan ters yönden gelen diğer makinisti azarlamak için kokpiti terk ettiğini aktardı. Başsavcı Sadık, makinistsiz kalan lokomotifin yüksek hızla hareket ederek park yerinin sonundaki beton bariyere çarptığını ve ardından yangın çıktığını ifade etti.

Kazaya neden olan makinistin yakalanarak ifadesinin alındığını kaydeden Sadık, ayrıca kazada hayatını kaybedenlerin kimlik tespitlerinin yapılamadığını bu nedenle adli tıp uzmanlarından oluşan bir heyetin cesetlerden DNA örnekleri alacağını kaydetti.

Mısır Sağlık Bakanı Hale Zayid, Kahire'nin Ramses bölgesindeki tren istasyonunda dün meydana gelen kaza ve sonrasında çıkan yangında 20 kişinin hayatını kaybettiğini, 43 kişinin yaralandığını söylemişti.

Mısır Ulaştırma Bakanı Hişam Arafat, olayın ardından görevinden istifa etmişti.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
ABD'den yeni sevkiyat: Türkiye sınırında büyük gerilim!
Son dakika: 27 Kasım koronavirüs tablosu açıklandı!