Rus milletvekili: 'Erdoğan burayı görürse aşık olur'

Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma milletvekili ve eski Kırım Başsavcısı Natalya Poklonskaya, Türkiye Cumhurbaşkanı'nın aşık olmamanın mümkün olmadığı Kırım'ı göreceğini ve Kırımlıların ona Kırım sevgisini bulaştıracağını söyledi.

Rus milletvekili: 'Erdoğan burayı görürse aşık olur'
Rus milletvekili: 'Erdoğan burayı görürse aşık olur'
GİRİŞ 21.03.2019 02:12 GÜNCELLEME 21.03.2019 04:43
Bu Habere 51 Yorum Yapılmış

Rusya Devlet başkanı Vladimir Putin, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ı Kırım’daki caminin açılışına davet ettiğini ve olumlu yanıt aldığını söyledi.

 

 

Kırım'da sivil toplum örgütleri temsilcileriyle bir araya gelen Putin, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı davet ettim. O, bu konuda bilgiye sahip ve anladığım kadarıyla bu davete olumlu yaklaştı. Bakalım nasıl olacak, gelmeye zaman ve imkan bulacak mı?" dedi.

ERDOĞAN GÖRÜRSE AŞIK OLUR

 

 

Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma milletvekili ve eski Kırım Başsavcısı Natalya Poklonskaya, Türkiye Cumhurbaşkanı'nın aşık olmamanın mümkün olmadığı Kırım'ı göreceğini ve Kırımlıların ona Kırım sevgisini bulaştıracağını söyledi:

"Devlet Başkanı Putin, Türk mevkidaşını Kırım'daki cami açılışına davet etti. Artık, Türkiye Cumhurbaşkanının yanıtını bekleyeceğiz. Ancak, eğer Erdoğan Kırım'a gelirse, kesinlikle ona aşık olacaktır. Kırım öyle bir yerdir ki, aşık olmamak mümkün değil. İnsanlar çok seviyor, çünkü burası cennetten bir parçadır ve dünyadaki doğayı bağrında barındırır. Bulmak istediğin her şeyi Kırım'da bulabilirsin. Türkiye Cumhurbaşkanı, Kırımımızı sevecektir. Evinde, vatanında olmaktan mutluluk duyan Kırımlıları kendi gözleriyle görecektir. Kırım sevgisini ona da bulaştıracağız ve o da Kırımlılarla birlikte aynı sevinci paylaşacak. Sonuçta, Türkiye Kırım'a özel bir ilgi duyuyor."

Cuma Camii, Simferopol'ün güneyindeki rezervuar bölgesinde inşa ediliyor. Projeye göre cami iki bölümden oluşuyor: 28 metre yüksekliğinde kubbeye sahip ana bina (37 x 37 metre) ve sütunlu, şadırvanlı avlu. Camide her biri 50 metre yüksekliğinde dört minare bulunuyor. Cami genel olarak üç bina ve altyapıdan oluşuyor.

YAZDIR
YORUMLAR 51
 • Pavel 1 yıl önce Şikayet Et
  Ortodoks katedrali inşa!
  Cevapla
 • Pavel 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye Ukrayna'ya silah temin ederse, Rusya Kürtlere silah tedarik edecek!
  Cevapla
 • tahiremre 1 yıl önce Şikayet Et
  eski osmanlı özerk bölgesi dese de olurmuş yıllarca osmanlı ya bağlı kırım hanları yönetti o bölgeyi.
  Cevapla
 • tatar 1 yıl önce Şikayet Et
  putin kıbrısa gelsin reis de kırıma kabul mu ?? sayın eski savcı...
  Cevapla
 • rıdvan 1 yıl önce Şikayet Et
  Başkanım git abd ye inat şehitlerimiz için
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Aziz Yıldırım: Bu şerefsizlerin hepsi kaçtı!
Fransa Türkiye ile savaş istiyor! (16 Temmuz 2020 Günün Önemli Gelişmeleri)