Trump'tan ortalığı karıştıracak hamle! Türkiye'den peş peşe uyarılar

Trump, "ABD için İsrail'in Golan Tepeleri üzerindeki egemenliğini tam olarak tanımanın zamanı geldi." açıklamasını yaptı. Bakan Çavuşoğlu, ABD'nin, İsrail'in uluslararası hukuka aykırı hamlelerini meşrulaştırma çabalarının bölgede daha fazla şiddet ve acıya yol açacağı uyarısında bulundu. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ise ABD'nin Golan kararı İsrail'in işgal politikasına destek vermektir dedi.

Trump'tan ortalığı karıştıracak hamle! Türkiye'den peş peşe uyarılar
Trump'tan ortalığı karıştıracak hamle! Türkiye'den peş peşe uyarılar
GİRİŞ 21.03.2019 23:33 GÜNCELLEME 22.03.2019 09:48
Bu Habere 66 Yorum Yapılmış

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından "52 yılın ardından ABD için İsrail'in Golan Tepeleri üzerindeki egemenliğini tam olarak tanımanın zamanı geldi." açıklaması yapmıştı. Açıklamanın ardından Türkiye'den peş peşe uyarılar geldi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "ABD yönetiminin Filistin topraklarını işgal eden İsrail'in Golan Tepeleri'ne yönelik hukuk dışı eylemlerini meşrulaştırmaya çalışması, işgal politikasına destek vermek ve çatışmaları derinleştirmek demektir." değerlendirmesinde bulundu.

KALIN: ÇATIŞMALARI DERİNLEŞTİRMEK DEMEK

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İBrahim Kalın Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ''Uluslararası hukuk, ülkelerin toprak bütünlüğünü garanti altına alır. ABD yönetiminin Filistin topraklarını işgal eden İsrail’in Golan tepelerine yönelik hukuk dışı eylemlerini meşrulaştırmaya çalışması, işgal politikasına destek vermek ve çatışmaları derinleştirmek demektir.'' ifadelerini kullandı.

ÇAVUŞOĞLU UYARDI: DAHA FAZLA ŞİDDET VE ACIYA YOL AÇAR!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin, İsrail'in uluslararası hukuka aykırı hamlelerini meşrulaştırma çabalarının bölgede daha fazla şiddet ve acıya yol açacağı uyarısında bulundu.

Çavuşoğlu, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Ülkelerin toprak bütünlüğü uluslararası hukukun en temel ilkesidir. ABD’nin, İsrail’in uluslararası hukuka aykırı hamlelerini meşrulaştırma çabaları, bölgede sadece daha fazla şiddet ve acıya yol açar. Türkiye, Suriye’nin toprak bütünlüğünü desteklemektir." ifadesini kullandı.

İsrail, Suriye'ye ait Golan Tepeleri'ni 1967'den bu yana işgal altında tutuyor.

BİR AÇIKLAMA DA KURTULMUŞ'TAN!

Kurtulmuş, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Dünya, Trump'ın aklına estikçe attığı tweetlerle yönetilecek bir yer değildir. ABD'nin Başkanı epeydir İsrail'in sözcülüğüne soyunmaktadır. Golan Tepeleri hakkındaki son sözleri ateş topuna dönmüş olan bölgemizi daha da karıştırmaya neden olacak art niyetli bir yaklaşımdır. " ifadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR 66
 • Barış Gücü 4 yıl önce Şikayet Et
  Yahudi Golan'a nasıl girdi? Bahane neydi? Oradan bize oyuncak füze atılıyor (muhtemelen atand da mossadçı da). O halde oraya Müslüman ülkeler bir "barış gücü" göndersin. Esed de hayır demez herhalde. Füze yok, bahane yok. Nasıl olmadı mı? O halde tek çare, oraya gelip oldurmak :))
  Cevapla
 • Vatandaş 4 yıl önce Şikayet Et
  Abd bizi hiç şaşırtmıyor.Eskiden maskeli idi artık maskesini de çıkardı
  Cevapla
 • gakko 4 yıl önce Şikayet Et
  uyanin artik heeeeeyyyyy müslüman diye geçinenler bakin kafirin kafiri nasil tutuğunu siz Ise kiş uykusuna dalmiş bir AYI gidi duymazdan gelin
  Cevapla
 • emre 4 yıl önce Şikayet Et
  İSRAİL VE ABD ÇÖKMEDİKÇE dünyaya ve müslümanlara huzur yok
  Cevapla
 • GAZİANTEP 27 4 yıl önce Şikayet Et
  Klasikleşmiş bir şekilde biz uyarıyoruz ancak adamlar bildiklerini yapmak istediklerini açık açık yapıyor ve yapmaya devam edecek.
  Cevapla
 • Misafir 4 yıl önce Şikayet Et
  Hiç bir şeyleri gizli değil. Dost da düşmanda belli. Ama biz kendimizi bunlara bağımlı hale getirmişiz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Necmettin Erbakan'ı asıl kim hapsettirmek istedi? İşte tüm süreç
Kurum'dan Ekrem İmamoğlu'nun 'davet' açıklamasına yanıt: Hayali davetler yapıyor