Macron'dan akılalmaz 'siyasal İslam' açıklaması

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ilginç bir "Siyasal İslam" çıkışı yaptı. Ülke gündemi ile alakasız olarak konuyu gündeme getiren Macron'un Müslümanları hedef gösteren hamlesi siyasi manevra olarak yorumlanıyor.

Macron'dan akılalmaz 'siyasal İslam' açıklaması
Macron'dan akılalmaz 'siyasal İslam' açıklaması
GİRİŞ 26.04.2019 13:11 GÜNCELLEME 26.04.2019 13:12
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, "Sarı Yeleklilerin" sebebi olan sorunlara çözüm bulmak ve taleplerine yanıt vermek için ülke çapında düzenlediği "ulusal müzakere" toplantılarının ardından Elysee Sarayı'nda 2,5 saat süren basın toplantısı gerçekleştirdi.

 

 

Macron, "Sarı Yeleklilerin" protestoları ve Notre Dame Katedrali yangınının yankıları devam ederken "Siyasal İslam" konusunu gündeme getirdi. Ülke gündemi ile alakasız bir şekilde "Siyasal İslam"ı bir tehdit olarak gördüğünü söyleyen Macron, bu çıkışıyla adeta Müslümanları hedef gösterdi.

Son zamanlarda siyasi kariyeri tehlikeye giren Macron'un "Siyasal İslam, Fransız Cumhuriyeti'ni bölmeye yönelik bir tehdit" açıklaması kurtuluş manevrası olarak yorumlanıyor.

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Bilmeyen 1 yıl önce Şikayet Et
    Cehennem kafirler icin hazirlanmistir..!
    Cevapla
  • Bekir 1 yıl önce Şikayet Et
    Ne kadar beceriksiz herif varsa, başı sıkıştıkça İslama saldırıyor. Tıpki bizdekiler gibi. NE YAPARSANIZ YAPIN İSLAM DİMDİK AYAKTA .
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Halisdemir'e ilk kurşunu hayatını 2 kez kurtardığı asker sıktı!
Son dakika: Kılıçdaroğlu, Erdoğan ve yakınlarına 197 bin TL tazminat ödeyecek