Sihirbaz asistanıydı ülkesinin yeni Savunma Bakanı oldu

İngiltere'de Savunma Bakanlığı'nda yaşanan sızıntı skandalı nedeniyle yaşanan görev değişiminin ardından, bakanlık koltuğuna oturacak isim belli oldu. Yeni Savunma Bakanı Penny Mordaunt oldu.

Sihirbaz asistanıydı ülkesinin yeni Savunma Bakanı oldu
Sihirbaz asistanıydı ülkesinin yeni Savunma Bakanı oldu
GİRİŞ 03.05.2019 09:07 GÜNCELLEME 03.05.2019 10:15
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

İngiltere'de Gavin Williamson'ın, "bilgi sızdırma soruşturması" sonrası görevden alınması sonrasında yerine geçecek isim belli oldu. İngiliz Savunma Bakanlığı'na Penny Mordaunt atanırken Mordaunt, İngiltere'de Savunma Bakanlığı koltuğuna oturan ilk kadın oldu.

ESKİ SİHİRBAZ, YENİ BAKAN

 

 

Penny Mordaunt, her ne kadar bu makamda bulunan ilk kadın bakan olsa da geçmişte yaptığı ilginç faaliyetlerle de biliniyor.

Daha önce sirklerde sihirbaz yanında asistanlık yapan Penny Mordaunt, deniz subayı olan babasının ısrarıyla daha sonra Kraliyet Donanması'na kadın asker olarak yazıldı ve donanmada görev aldı.

YÜKSELİŞTEKİ SİYASİ KARİYER

Milletvekili iken 2014 yılında ITV kanalının çok izlenen reality şov programı Splash’a katılarak birinci olan ve ödülünü kimsesiz çocuklar için bağışlayan Mordaunt, Brexit referandumunda da dönemin Başbakanı ve Muhafazakâr Parti Başkanı David Cameron’a da bayrak açan ilk isimlerdendi.

Eski Uluslararası Kalkınma Bakanı olan Mordaunt, Williamson'ın görevden alınmasının ardından geçtiğimiz gün görevi devraldı. 2005 yılında Muhafazakâr Parti’den siyasete atılarak 29 yaşında, en genç parlamenterler arasında Avam Kamarası’na seçilmeyi başarmıştı.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Doruklu 2 yıl önce Şikayet Et
  kuklalar her vakit iş yapar.
  Cevapla
 • Okur 2 yıl önce Şikayet Et
  Demokrasi Krallığının maskaraları...
  Cevapla
 • ben 2 yıl önce Şikayet Et
  Hokus pokus bunda zızıntı belli olmaz
  Cevapla
 • esas 2 yıl önce Şikayet Et
  Artık tavşan çıkarır şapkadan
  Cevapla
 • serkan 2 yıl önce Şikayet Et
  ta daaa
  Cevapla
DİĞER HABERLER
iOS'a yeni güncellemeyle gelen skandal emoji
Göksu İBB'nin tuz skandalı 'engelleniyoruz' yalanı ve halk ekmek gerçeğini açıkladı