İran'dan acı haber geldi: En az 24 ölü, 55 yaralı

İran'ın büyük kısmını etkisi altına alan fırtına ve şiddetli yağış nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 24'e, yaralıların sayısı 55'e yükseldi.

İran'dan acı haber geldi: En az 24 ölü, 55 yaralı
İran'dan acı haber geldi: En az 24 ölü, 55 yaralı
GİRİŞ 23.05.2019 12:47 GÜNCELLEME 23.05.2019 12:48

İran Acil Durum Merkezi Sözcüsü Mücteba Halidi, yaptığı yazılı açıklamada, Erdebil, Doğu Azerbaycan, Batı Azerbaycan, Zencan, Rezevi Horasan, Güney Horasan, Çaharmahal-Bahtiyari, İsfahan, Kirmanşah, Kürdistan, Fars, Huzistan, Kirman, Loristan, Merkezi, Kohgiluye-Buyer Ahmed ve Gilan eyaletlerinde 8 Mayıs'tan bu yana etkili olan fırtına ve şiddetli yağışlar nedeniyle 24 kişinin hayatını kaybettiğini, 55 kişinin yaralandığını belirtti.

 

 

Halidi, bu kişilerden 4'ünün sel sularına kapılarak, 20'sinin ise yıldırım çarpması sonucu yaşamını yitirdiğini aktardı.

İran Kızılayı Arama ve Kurtarma Teşkilatı Başkanı Murtaza Selimi de olumsuz hava şartlarından etkilenen 83 kent ve köye yardım ulaştırma çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

 

 

Selimi, "Çalışmalar kapsamında şu ana kadar 2 bin 50 kişiye yardım ulaştırıldı" dedi. İran'da 17 Mart'ta başlayan ve yaklaşık bir ay süren şiddetli yağışlarda da 78 kişi hayatını kaybetmiş, yaklaşık bin kişi yaralanmıştı.

İran'daki selzedelere yardım için harekete geçen Türk Kızılay ekibi, İran Kızılayı ile ortak organizasyonlarla afet bölgelerine 5 tır insani yardım malzemesi ulaştırmıştı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
ABD'den sonra Fransa'da skandal ortaya çıktı! Halk ayaklandı
Rusya'dan sıra dışı koronavirüs tedavisi: Diğer hastalıkları da iyileştirecek