Katar'dan iki ülkeye son uyarı: Bu ilelebet böyle devam edemez

Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, ülkesinin hem İran hem ABD ile görüşerek iki ülke arasındaki gerilimin düşürülmesi için çaba gösterdiğini söyledi.

Katar'dan iki ülkeye son uyarı: Bu ilelebet böyle devam edemez
Katar'dan iki ülkeye son uyarı: Bu ilelebet böyle devam edemez
GİRİŞ 10.06.2019 09:20 GÜNCELLEME 10.06.2019 09:20
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İngiltere'nin başkenti Londra'da basına açıklamalarda bulunan Al Sani, "Bir noktada tarafların ilişki kurması gerektiğine inanıyoruz. Bu, ilelebet böyle devam edemez" ifadesini kullandı.

 

 

Katar, Umman, Irak ve Japonya'nın da aralarında olduğu bir dizi ülkenin İran ile ABD arasındaki gerilimin düşürülmesi için gayret gösterdiğini belirten Al Sani, "Bütün bu ülkeler gerilimin tırmanmasının doğurabileceği sonuçlardan kaygılı. Katar ve diğer bölge ülkeleri geriliminin düşürülmesi için girişimlerde bulundu. Biz de hem ABD ile hem de İranlılar ile görüştük" diye konuştu.

Amaçlarının iki ülke arasındaki açıklığı gidermek ve taraflar arasında bir diyalog başlatmak olduğunu belirten Al Sani, "Gerilimin tırmanması bölgede hiç kimsenin yararına olmayacak" görüşünü dile getirdi.

 

 

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Ali İsmail 2 yıl önce Şikayet Et
    O dediğin olmaz . Çünkü hedef belki. Irak , Suriye bitti. Sıra İran ve Türkiye. Sonrada Suud ve Bar içindeki hainlerin Arab yarımadasının Batı'nın emrine girmesi gerçekleşecek.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Vali duyurdu! İstanbul'da üniversiteler için karar!
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum