ABD'de büyük korku: Biz satmazsak Rusya ve Çin'den alırlar

Trump'ın Suudi Arabistan ve BAE'ye büyük bir silah satışına onay vermesine yönelik soruları yanıtlayan ABD Savunma Bakanı Vekili Partick Shanahan'ın Rusya ve Çin’i işaret etmesi dikkat çekti.

ABD'de büyük korku: Biz satmazsak Rusya ve Çin'den alırlar
ABD'de büyük korku: Biz satmazsak Rusya ve Çin'den alırlar
GİRİŞ 12.06.2019 17:40 GÜNCELLEME 12.06.2019 17:40
Bu Habere 44 Yorum Yapılmış

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kongre'yi baypas ederek Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirliklerine (BAE) büyük bir silah satışına onay vermesine yönelik soruları yanıtlayan Patrick Shanahan’ın Rusya ve Çin’i işaret etmesi dikkat çekti.

 

 

"ARAPLARA SİLAH SATMAZSAK RUSYA VE ÇİN’DEN ALIRLAR"

Shanahan şu ifadeleri kullandı: "Suudi Arabistan ile BAE ile ilgili durum şudur: Kendilerini savunmaları için onlara nasıl bir dış askeri satış yapıyoruz? Gerçekten de tüm bunların merkezinde bu yüksek tehdide (İran tehdidi) yanıt vermek var. Daha sonra ise ikinci olarak güçlü müttefikleri olan ABD’den alamazlarsa güvenlikleri için gidip Çin ya da Rusya’ya gidecekler."

 

 

Shanahan, Trump’ın Kongre'yi baypas etme kararını destekleyip desteklemediğine ilişkin bir soruyu ise "Benim tercihim her zaman sürecin işlemesi yönünde" diyerek geçiştirdi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 44
 • hersilah var 11 ay önce Şikayet Et
  türkiye, çin, rusya, pakistan ve başka bir çok ülkeden hava savunma sistemleri, kısa orta ve uzun menzilli füzeler ve insansız hava araçları satın aldı, alıyor ve almaya devam edecek.
  Cevapla
 • dede 11 ay önce Şikayet Et
  sugdılerı ırana dusman yapıb ıkı devletı bolecek amerıka ırak kuvety gıbı petrollerını el koyacak
  Cevapla
 • hakam 11 ay önce Şikayet Et
  ALLAHcc Bu kafirlerin kötü emellerinden bizleri korusun
  Cevapla
 • Tosyalı 11 ay önce Şikayet Et
  iki yüzlü abd, suudilere biz silah satmazsak rusya ve çinden alırlar diyebiliyorsun. ama aynı soruyu Türkiye ye patriat satmazsak gider rusyadan alırlar deyip satmıyorsun. kendi içinde çelişkilisin. zamanında Türkiyeye patriatları sen satsaydında Türkiye rusyadan almak zorunda kalmasaydı.
  Cevapla
 • ihsan 11 ay önce Şikayet Et
  f-35 leride bize satmazsan su 57 ler var keriz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tamamen yerli imkanlarla üretildi: 29 Mayıs'ta çalıştırılacak
Yolcu uçağında ortalık karıştı! Yumruk yumruğa kavga...