Veliaht Prens'e bir şok daha! Kız kardeşi...

Fransa'da Paris'teki apartmanında bir işçiyi dövdürme emri verdiği öne sürülen Suudi Arabistan'ın Veliaht Prensi Muhammed Bin Salman’ın kız kardeşi hakkında tutuklama emri çıkarıldı.

Veliaht Prens'e bir şok daha! Kız kardeşi...
Veliaht Prens'e bir şok daha! Kız kardeşi...
GİRİŞ 13.06.2019 18:08 GÜNCELLEME 13.06.2019 18:27
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Prenses Hassa bint Salman için çıkarılan tutuklama emri, prensesin Eylül 2016'da Paris'teki lüks dairesinde saldırı iddialarının ardından çıkarıldı. Dairede çalışmak için tutulan işçi, tadilat yapılacak odanın fotoğrafını çektiğini, bu durum karşısında Prenses Salman'ın öfkelendiğini söyledi.
 
Euro News'in haberine göre, Prenses Salman, sosyal medyada kullanılması için fotoğrafları satacağı yönünde ithamda bulunduğu işçiyi özel korumasına dövdürmekle suçlanıyor.
 
Söz konusu işçi, ellerinin arkadan bağlandığını ve yüzünden darbe aldıktan sonra prensesin ayaklarını öpmeye zorlandığını ileri sürdü. 2016'da yaşanan olayın ardından Fransız AFP haber ajansı, söz konusu işçinin 8 günlük iş göremez raporu aldığını duyurmuştu. Özel koruma ise Ekim 2016'da silah kullanarak şiddet uygulama, hırsızlık ve ölüm tehdidinde bulunmadan suçlu bulunmuştu.
 
Diğer yandan söz konusu tutuklama emrinin, Prens Muhammed bin Salman ile iyi ilişkiler kurmaya çalışan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un ''işini zorlaştıracağı'' yorumları yapılıyor. Dünyanın en büyük ham petrol ihracatçılarından Suudi Arabistan ile ticari ilişkilerini geliştirmek isteyen Macron, Kasım 2018’de Prens Salman'ı Riyad'da ziyaret etmişti.

 

 

YORUMLAR 6
 • dadaş 4 yıl önce Şikayet Et
  suudi arabistan halkı bunlara daha ne kadar sessiz kalacak bu sapkın velihatlara
  Cevapla
 • Huzur 4 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar ailecek problemler...
  Cevapla
 • Kürşat 4 yıl önce Şikayet Et
  Gaddafi bunlardan iyidir adamı boşuna şehit ettiler! Bak şimdi Libya ne halde!
  Cevapla
 • esas 4 yıl önce Şikayet Et
  Valla en son kaddafinin elini öpüyorlardı ki adamı linç ettirdiler ve servetide cukka cebe dondurdular. Selman el öptürme tavsiye yani
  Cevapla
 • ülkem benim 4 yıl önce Şikayet Et
  bunlar yüz karası sapkın vahhabiler.
  Cevapla
 • Abdulhamid 4 yıl önce Şikayet Et
  aynen .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AA'nın Gazze'de görev yapan kameramanı şehit oldu!
Türk savunma sanayi atağa geçti: 20'den fazla ülkede kullanılıyor