ABD'nin İran'a müdahalesi feci sonuçlar doğurur!

İran'a yönelik güç kullanımının Orta Doğu ve Kuzey Afrika için feci sonuçları olacağını söyleyen Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, bu senaryonun uluslararası krize yol açacağını vurguladı.

ABD'nin İran'a müdahalesi feci sonuçlar doğurur!
ABD'nin İran'a müdahalesi feci sonuçlar doğurur!
GİRİŞ 26.06.2019 17:59 GÜNCELLEME 26.06.2019 17:59
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Basra Körfezi'nde İran ve ABD arasındaki gerilim hızla tırmanırken, Rusya tarafları ortak noktada buluşturmak için çabalarını sürdürüyor.

 

 

Lavrov, "Bence Arap ülkeleri, bölgeyi akabinde güç kullanımını beraberinde getirecek bir çizgiye itmek yerine İran'la diyalog kurmaktan yana tavır alabilirler. Güç kullanımı, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'nın yanı sıra birçok bölge için feci sonuçlar doğuracak. Uluslararası kriz çıkacak" dedi.

'ABD VE İRAN'I DİYALOĞA İKNA ETMEYE ÇALIŞACAĞIZ'

 

 

Rusya'nın ortaya koyduğu, Basra Körfezi'ndeki Arap ülkeleriyle İran arasında diyalog kurulmasını öngören fikrin her şeye rağmen sözde şahinlerin uygulamaya çalıştığı feci politikanın alternatifi olduğunu kaydeden Lavrov, diyaloğun her zaman görüş ayrılıklarını çözmeye yardımcı olduğunu, en azından bunun için çok ciddi bir şans oluşturduğunu söyledi.

Bu bağlamda, Rusya'nın ABD ve İran'ı diyalog kurmaya ikna etmeye çalışacağını anlatan Lavrov, bunun elbette ültimatomların, yaptırımların ve şantajın sonu olacağını vurguladı.

Lavrov, dün yaptığı açıklamada, İran'daki durumun tehlikeli bir senaryoya doğru ilerlediği uyarısını yapmıştı.

KAYNAK: SPUTNİK
YORUMLAR 2
  • Vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
    Bu küstah coni dünyaya meydan okuyor jandarmalık yapıyor buna ancak bir babayit devlet dur diyecek küstah terorist abd israil talidilden anlamıyor
    Cevapla
  • Bülent 3 yıl önce Şikayet Et
    Etrafımızı iyice sarıyorlar..ciddi, kararlı, akıllı adımlar atmalı ve Allahın izniyle çıkmalıyız bu beladan.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye ve dünya tarihinin unutmaz fotoğrafları...
HDP'li başkan PKK'nın mezarcısı çıktı! Talimatlar terörist ağabeyden