Trump: Ben teröristlerin Harvard'ı diyorum

ABD Başkanı Donald Trump, Afganistan'daki Amerikan askerlerini çekmek istediğini, ancak güçlü bir istihbarat ağı bırakmadan bu ülkeden çekilmesinin sonuçlarının kötü olacağını düşündüğünü belirtti.

Trump: Ben teröristlerin Harvard'ı diyorum
Trump: Ben teröristlerin Harvard'ı diyorum
GİRİŞ 02.07.2019 07:29 GÜNCELLEME 02.07.2019 07:29
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Amerikan Fox News kanalına bir mülakat veren ABD Başkanı Trump, Afganistan'daki Amerikan askerlerini çekme planı konusunda önlerinde birçok sorun lduğunu söyledi.

Daha önce de olduğu gibi bir kez daha Afganistan'daki ABD askerlerini çekmeyi düşündüğünü kaydeden Trump, "Askerlerimizi çekmeyi istiyorum ama (çekilmeden önce) orada çok güçlü bir istihbarat bırakırım." dedi.

"Orada saklanacak çok yer var. Adeta teröristler için bir laboratuvar. Ben teröristlerin Harvard'ı diyorum." ifadelerini kullanan Trump, Afganistan'ı yeterli hazırlık yapmadan terk etmeleri durumunda, ülkede "terör unsurlarının" güçlenip ABD'ye saldırı için bir zemin olabileceğinden endişe ettiklerini söyledi.

AFGANİSTAN BARIŞ SÜRECİ

Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani yönetimindeki hükümet için büyük tehdit unsuru olan Taliban örgütü, halen ülkenin birçok bölgesinde hakimiyetini koruyor.

Hükümetin, geçen yıllarda defalarca Taliban ile barış görüşmelerine başlamak için çaba sarf etmesi ve bu kapsamda Barış Konseyi kurmasına rağmen henüz bir sonuca ulaşılamadı.

Eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai döneminde Afganistan yönetimi ile Taliban arasındaki temasların, Katar'ın başkenti Doha'da, Haziran 2013'te yapılması planlanıyordu ancak Taliban'ın ofise "Afganistan İslam Emirliği" tabelası ve sözde bayrağını asması üzerine Afgan hükümeti müzakerelerden vazgeçmişti. Ofis bir ay sonra kapanmış ve barış müzakereleri askıya alınmıştı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Bence ABD ve İsrail dünyanın gelip geçmiş en büyük teröristleridirler...
  Cevapla
 • Fatih 1 yıl önce Şikayet Et
  Doğru söylemiş ama eksik söylemiş. O üniversitenin rektörü, dekanı, hocaları, çalışan memurları... hepsi amerikalı. Birtek öğrencileri amerikalı değil. O öğrencilerde tercihleri ile oraya gelmiyorlar. Zorunlu kesintisiz temel eğitim.
  Cevapla
 • ÜÇ HİİLAL. 1 yıl önce Şikayet Et
  Ey tramp terörist arıyorsan,siyonist yahudilerin tamamı teröristtir.pkk lıların tamamı teröristtir,sisi denen siyonist köpeği teröristtir.
  Cevapla
 • yiğido 1 yıl önce Şikayet Et
  Evet abd dünya terörünün Harvard ı.
  Cevapla
 • Rükneddin Baybars 1 yıl önce Şikayet Et
  Oralar tertemiz yerlerdi oralara pis emelleriniz için ayak bastınız ve kirlettiniz. Terörü de siz getirdiniz gittiğiniz girdiğiniz yerlerde huzur bırakmıyorsunuz. İnsanlık sizden inşallah kurtulur.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ülke alarmda! Küller 5 bin metreye yükseldi
İzmir Büyükşehir meclisinde gerginlik! AK Parti Grubu salonu terk etti