Rusya'dan Türkiye'ye yeni savaş uçağı teklifi! Jetin modeli açıklandı

Rus devlet savunma sanayisi şirketi Rostec'in Başkanı Sergei Chemezov yaptığı açıklamada, "Türk meslektaşlarımız arzu duyuyorlarsa, Su-35 avcı uçağı teslimatlarını yapmaya hazırız" dedi.

GİRİŞ 18.07.2019 13:54 GÜNCELLEME 18.07.2019 14:15
Bu Habere 231 Yorum Yapılmış

Rus devlet savunma sanayisi şirketi Rostec'in genel direktörü Sergei Chemezov, Moskova'nın Su-35 savaş uçaklarının teslimi konusunda Ankara ile bir anlaşma yapabileceğini söyledi.

Chemezov, Türkiye'nin istemesi halinde Su-35 savaş uçakları sevk etmek için çalışmalara başlamaya hazır olduklarını belirtti. Chemezov yaptığı açıklamada, "Türk meslektaşlarımız arzu duyuyorsa, Su-35 savaş uçağı teslimatlarını yapmaya hazırız" dedi.

F-35 tehdidi sonrası Rusya'dan Türkiye'ye sürpriz savaş uçağı teklifi

 

 

BENZER AÇIKLAMA DÜN DE GELMİŞTİ

Rusya Başbakan Yardımcısı Yuriy Borisov, Türkiye'ye Rus yapımı savaş uçakları teslim edilmesini içeren bir anlaşma için görüşmeler yapılmasının olası olduğunu belirtmişti.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Türkiye'nin S-400 alımından dolayı F-35 projesinden çıkarılması için sürecin başlatıldığını duyurmuştu.

KAYNAK: HABER7 / DIŞ HABERLER SERVİSİ
YORUMLAR 231
 • misafir 4 yıl önce Şikayet Et
  bu savaş uçağı dediğimiz araçlar 25 -30 yıl sonra bi işe yararmı?
  Cevapla
 • Ahmet 4 yıl önce Şikayet Et
  sadece su 35 yetmez hem su 35 hemde su 57
  Cevapla
 • ERMAN 4 yıl önce Şikayet Et
  Yakın zamanda saldıramaz hiçbir ülke ,rusya yada amerikaya vereceğimiz para ile kendi savaş uçağımızı üretebiliriz 10 sene içinde
  Cevapla
 • FARKINDAYIZ 4 yıl önce Şikayet Et
  Rusya'nın amacı Türkiye'yi güçlendirmek değil, Türkiye ile Batılıları karşı karşıya getirip NATO'yu parçalamaktır. Rusya Türkiye'nin NATO'dan atılması için gereksiz yere her gün yeni bir haber yayınlayıp NATO'yu Türkiye'ye karşı tahrik ediyor. Batıdaki Siyonist medya sektörü ve güç odaklarının Siyonist yöneticileri de bu haberleri kullanıp Avrupalıları ve Amerikalıları Türkiye'ye karşı tahrik ediyor, Türkiye düşmanlığını körüklüyor. Siyonistlerin bu planı gerçekleşirse Avrupa savunması çöker, Ruslar Avrupa’yı işgal etmek için bir fırsat yakalar ve 3. Dünya Savaşının çıkması için gereken zemin hazırlanmış olur. Bu arada Rusya rejimle birlikte İdlib’te Türk kontrol noktalarına saldırıyor.
  Cevapla
 • Fatih 4 yıl önce Şikayet Et
  İkisinden de alalım 50 ondan 50 öbüründen Uçağın kötüsü olmaz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Beşiktaş - Galatasaray derbisinin hakemi açıklandı
İl il belli oldu! İşte İstanbul'da en çok nereli olduğunun cevabı...