Rum yönetimi Türkiye'ye şart koştu!

Güney Kıbrıs Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis'in, 'görüşme çağrısı' yapan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yla görüşmeye hazır olduğu açıklandı.

GİRİŞ 18.07.2019 14:54 GÜNCELLEME 18.07.2019 15:09
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Rum Hükümeti Sözcüsü Prodromos Prodromu, Anastasiadis'in Akıncı’nın (Türkiye, Yunanitan, Kıbrıs Rum ve Türk tarafı ile BM'nin eşlik edeceği) 5’li gayri resmi toplantı yapılmasına ilişkin önerisinden memnuniyet duyduğunu belirtti.

 

 

Rum Hükümeti Sözcüsü Prodromu, ”Anastasiadis, iyi hazırlık yapılmış bu tarz bir gayri resmi toplantının özlü müzakerelerin yeniden başlamasına yol açacağı ümidinde. Anastasiadis, Crans Montana bileşiminde prosedürel nitelikli gayri resmi bir toplantının detayları ve toplanma zamanının ele alınması için Kıbrıs Türk lideriyle gerek baş başa, gerek de BM Temsilcisi Jann Holl Lute’un huzurunda görüşmeye hazır” dedi.

'TÜRKİYE ÇALIŞMALARINI DURDURSUN'

 

 

Prodromu, görüşmelerin yeniden başlamasının Türkiye'nin Akdeniz'deki doğalgaz çalışmalarını sona erdirmesine bağlı olduğunu öne sürdü. Rum Sözcü, "Bizim tarafımızdan herhangi bir hüküm ve koşul yok. Ancak müzakerelerin yeniden başlaması olumlu iklim içinde yapılmalı. Yani Türkiye'nin deniz ve karada yasadışı eylemlerini sona erdirmesi gerektiği açıktır" dedi.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 6
 • misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  Kıta sahanlığı içinde de bulunan yerlerde çalışmalar yapan Türkiyenin çalışmaları,yasa dışı faaliyet değil.Bu lafları bunlar,kendilerinin de yasa dışı olmadığını bildikleri bu faaliyetler,bu laflar sonrası durdurulduğunda ,Türkiye yasa dışı faaliyet yaptığını kabullendi yaygarası çıkarmak için söylüyorlar.
  Cevapla
 • vatandas 3 yıl önce Şikayet Et
  Madem siz müzakere başlangıçı için, sondaj ve diğer faaliyetleri durdurma şartı koyuyorsunuz. Öyleyse bizde Türkiyenin, KKTC deki el konulmuş özlük haklarını geri verme şartı koyuyoruz dersek, sizde kabul edermisiniz, ey korkak rumlar??
  Cevapla
 • Tugay 3 yıl önce Şikayet Et
  He He olur
  Cevapla
 • Falankes 3 yıl önce Şikayet Et
  Inanmayin oyaliyorlar çalışmaları durdurup müzakere olmaz karar alınsın sonra çıkın
  Cevapla
 • selami 3 yıl önce Şikayet Et
  gaz aramaya devammmmmm! en guzel cevap bu olur bulana kadar.. o zaman kendileri tipis tipis sartsiz gelir.. hatta sartlari da biz koyariz!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Altılı masanın yeni sistemine tepki yağıyor! 'Bu apaçık bir darbedir'
Kanserde devrim! Türk bilim insanları dünyada bir ilke imza attı