Harvard'ı kazandı, Filistinli diye sınır dışı edildi

Harvard Üniversitesi’ni kazanan Filistinli bir öğrenci, Amerika Birleşik Devletleri’ne girişi esnasında vizesi iptal edilerek sınır dışı edildi. İlk olarak Harvard’ın öğrenci gazetesi Crimson’da yayınlanan habere göre, Lübnan’da yaşayan Filistinli İsmail Ajjawi, Boston Logan Havalimanı'nda sorgulandıktan sonra arkadaşlarının 'sosyal medyadaki paylaşımları' gerekçe gösterilerek sınır dışı edildi.

Harvard'ı kazandı, Filistinli diye sınır dışı edildi
Harvard'ı kazandı, Filistinli diye sınır dışı edildi
GİRİŞ 28.08.2019 10:40 GÜNCELLEME 28.08.2019 15:25
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Filistinli öğrenci, kendisine dini inançlarıyla ilgili sorular sorulduktan sonra telefonunun ve bilgisayarının yetkililer tarafından alındığını belirtti. 17 yaşındaki Ajjawi, sosyal medya hesaplarından arkadaşlarının yaptığı paylaşımlara bakıldığını ve arkadaşlarının paylaşımlarıyla ilgili kendisine sorular sorulduğunu söyledi.

 

 

5 saat sorgulandığını ifade eden Ajjawi, "Beş saatin sonunda görevli bir kadın beni özel bir bölüme çağırdı ve bağırmaya başladı. Arkadaşlarımın sosyal medyada ABD karşıtı siyasi paylaşımlar yaptığını söyledi." dedi.

Arkadaşlarının paylaşımlarından sorumlu olamayacağını belirten Ajjawi, havalimanında yaklaşık 8 saat geçirdikten sonra Lübran’a geri gönderildi.

 

 

Harvard sözcüsü, "Üniversite yönetimi olarak öğrencimizin ailesiyle irtibattayız ve yetkililerin bu sorunu derhal çözmesini ümit ediyoruz. Umarız ki öğrencimiz güz dönemindeki derslerini kaçırmadan bir an önce kampüse gelebilir." şeklinde açıklama yaptı.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklamada bulunan ABD Gümrük ve Sınır Muhafaza Birimi Sözcüsü Michael McCarthy, Filistinli öğrencinin 'ABD’ye giriş için uygun olmadığını' kaydetti.

KAYNAK: EURONEWS
YORUMLAR 4
 • Doğulu 3 yıl önce Şikayet Et
  Asıl siz Irak'a, Suriye'ye, Afganistan'a, Tükiye'ye, Suudi Arabistan'a Libya'ya, Yemen'e, Sudan'a, Somali'ye, Katar'a, BAE'yei Filistin'e daha birçok yere giriş için uygun değilsiniz.
  Cevapla
 • Adnan 3 yıl önce Şikayet Et
  Medeniyetin beşiği !!!!!! Amerika,
  Cevapla
 • gariban 3 yıl önce Şikayet Et
  Ama siz cehenneme girmek için çok uygunsunuz. Sizi dört gözle bekliyor. İnsanlıktan, fikir hürriyetinden, demokrasiden zerre kadar nasibini almamış insanlar, dünyaya barış, demokrasi, fikir özgürlüğü getirme naraları atıyor, bombalarla birlikte.
  Cevapla
 • Musa 3 yıl önce Şikayet Et
  Gel bize kardeşim . ODTÜ , Boğaziçi yerin hazır.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Milli Takım UEFA Uluslar C Ligi'ni mağlubiyetle tamamladı
SUV bombası! 5 dakika şarjla 200 km menzil! İşte özellikleri ve fiyatı