Rusya'dan açıklama! Türkiye'yi örnek gösterip ABD'ye sert çıktı

Rusya Parlamentosu'nun üst kanadı olan Federasyon Konseyi üyelerinden Aleksey Puşkov, ABD Savunma Bakanı Mark Esper’in açıklamalarına verdiği yanıtta, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu bazı ülkeleri örnek gösterdi. Puşkov, Türkiye dahil birçok ülkenin ABD'nin norm belirleyici olmasına artık göz yummadığını ifade etti.

Rusya'dan açıklama! Türkiye'yi örnek gösterip ABD'ye sert çıktı
Rusya'dan açıklama! Türkiye'yi örnek gösterip ABD'ye sert çıktı
GİRİŞ 09.09.2019 10:35 GÜNCELLEME 09.09.2019 11:43

Puşkov Twitter’dan yaptığı açıklamada, "Pentagon'un başındaki M. Esper belli ki hiçbir şey anlamamış. Zira Rusya'ya, kendilerinin koyduğu kurallara göre davranma, yani itaatkar bir biçimde ABD'nin peşinden gitme çağrısında bulundu" dedi.

 

 

Sputnik’in aktardığı habere göre; Puşkov’un açıklaması şöyle devam etti: "Ancak gelin görün ki dünya artık eskisi gibi bir yer değil: Rusya, Çin, Türkiye ve daha birçokları, ABD'nin kendi kurallarını dayatma ‘hakkını' tanımıyor. (ABD için) uyanma vakti geldi."

​ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Fransa'nın başkenti Paris'teki bir basın toplantısında, Rusya'nın istikrarsızlığa katkı sunmaya devam ettiğini ve bu davranışını değiştirmesi gerektiğini savunmuştu.

 

 

Pentagon’un bir numarası, "Rusya'nın, Batı değerlerini paylaşan çok daha normal bir ülke gibi davranması harika olurdu" ifadesini kullanmıştı.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Galatasaray paylaştı! Tam 46 yıl önce...
Gram altın rekor tazeledi