Suudi Arabistan'a şartlı tehdit: Size acı veririz!

Yemen'deki Husiler, Suudi Arabistan'a yönelik saldırıların durdurulması yönünde attıkları adımın kabul edilmemesi halinde bunun Riyad yönetimi için olumsuz sonuçları olacağı tehdidinde bulundu.

Suudi Arabistan'a şartlı tehdit: Size acı veririz!
Suudi Arabistan'a şartlı tehdit: Size acı veririz!
GİRİŞ 22.09.2019 03:51 GÜNCELLEME 22.09.2019 03:55
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Yüksek Devrim Komitesi Başkanı Muhammed Ali el-Husi, başkent Sana'nın Husiler tarafından ele geçirilmesinin 5. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen etkinlikte "Suudi Arabistan'ın, Yüksek Siyasi Konsey Başkanı Mehdi el-Meşat'ın Suudi Arabistan'a yönelik saldırıların durdurulmasına yönelik girişimini reddetmesi durumunda bunun Riyad yönetimi için sonuçları olacak." dedi.

 

 

"SUUDİ ARABİSTAN'A DAHA ÇOK ACI VERİRİZ"

Suudi Arabistan'ın Husilerin bu girişimine olumsuz karşılık vermesi halinde onlara "daha çok acı vereceklerini" iddia eden Husi, "kararlı ve herhangi bir yeri vurabilecek imkana sahip olduklarını, askeri yeteneklerinin de günbegün geliştiğini" söyledi.

 

 

SUUDİ ARABİSTAN'I HEDEF ALMAYI DURDURDUKLARINI AÇIKLAMIŞLARDI

Husilerin Yüksek Siyasi Konsey Başkanı Mehdi el-Meşat, dün yaptığı televizyon konuşmasında, Suudi Arabistan topraklarını silahlı insansız hava araçları (SİHA) ve balistik füzelerle hedef almayı durdurduklarını açıklamıştı.

Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de İran destekli Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde bulunduruyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise mart 2015'ten bu yana Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 3
 • Ali 8 ay önce Şikayet Et
  Eeee Sudi arabistanın siyonist yöneticileri. Eee Mısırın siyonist uşakları son geldi
  Cevapla
 • Müttefik seçimi 8 ay önce Şikayet Et
  Suudlar Abd'ye trilyon dolarlar akıttı kendilerini savunsun diye işe yaramaz bir yığın makyajlı hurda satın aldılar. Nihayetinde bir grup çapulcu esir aldı suudileri.
  Cevapla
 • Amiiin 8 ay önce Şikayet Et
  Allahim s arabistan in bu hain yönetimden kurtar amiiiiin
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Alaattin Çakıcı, MHP lideri Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti
Son dakika... Vatandaşın şikayeti karşılık buldu! Bankalara 121 milyon TL ceza