Yunan basınından zamanlaması dikkat çeken Türkiye düşmanlığı

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki bir camiye düzenlenen terör saldırısıyla gündeme gelen Türk düşmanlığı, "Turkofagos" sözü üzerinden Yunan basınında yeniden hortladı.

Yunan basınından zamanlaması dikkat çeken Türkiye düşmanlığı
Yunan basınından zamanlaması dikkat çeken Türkiye düşmanlığı
GİRİŞ 25.09.2019 14:46 GÜNCELLEME 25.09.2019 14:47
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki bir camiye düzenlenen terör saldırısıyla gündeme gelen "Türk yiyici" anlamındaki "Turkofagos", bu kez Yunan basınında hortladı. Yunan isyancı Nikitas Stamatelopoulos'un "Turkofagos" lakabını öne çıkararak öven Yunan basını, "1821 yılının kahramanı" diye yazdı.

 

 

Ta Nea gazetesi, "1821 devriminin kahramanı Turkofagos" başlıklı haberiyle, Yunan isyancı Nikitas Stamatelopoulos'u öven bir habere imza attı.

 

 

DİKKAT ÇEKEN ZAMANLAMA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'in Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu kapsamında gerçekleştireceği ikili görüşme gününde böyle bir haberin manşetleri süslemesi dikkat çekti.

TÜRK VE MÜSLÜMAN DÜŞMANLIĞI

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki iki camiye 13 Mart 2019'da düzenlenen terör saldırılarında, ibadet halindeki 50 Müslüman hayatını kaybetmişti.

Saldırıyı düzenleyen terörist, yayımladığı sözde bildiride Türk ve Müslüman nefretini dile getirmiş ve kullandığı silahların üzerine bu nefreti ortaya döken birtakım anahtar kelimeler ile tarihler yazmıştı.

Yapılan incelemeler sonucunda bu silahlardan birinin üzerinde, Yunanca "Türk yiyici" anlamına gelen "Turkofagos" ifadesinin yer aldığı anlaşılmıştı.

EGE’DEKİ BAYRAKTAR İHA’LAR ATİNA’YI KARA KARA DÜŞÜNDÜRÜYOR

Bugünkü sayfasında Türkiye gündemine geniş yer ayıran Ta Nea gazetesi, araştırmacı gazetecilik yapan The Intercept haber sitesinin 14 Mayıs 2019 tarihli "İkinci Drone Çağı" haberini de yeniden gündeme taşıdı.

Türkiye'nin Bayraktar TB2 insansız hava araçlarının Ege ve Doğu Akdeniz'deki faaliyetlerine yer verilen haberde, Selçuk Bayraktar'ın "Türk İHA endüstrisinin ağa babası" olduğu yazıldı.

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki sondaj faaliyetlerine İHA'ların eşlik etmesiyle ilgili olarak şunlar kaydedildi: "İnsansız hava aracı endüstrisi, Atina için risk oluşturan büyük problemin yalnızca bir parçasını oluşturuyor. Türkiye, savunma sanayisindeki atılımıyla ülkenin ihracat ağını da son yıllarda epey geliştirdi. Geçen yıl savunma sanayi ihracatını yüzde 17 artıran Türkiye, bu yıl bunu yüzde 20'ye taşıyacak gibi görünüyor."

KAYNAK: STAR GAZETESİ
YAZDIR
YORUMLAR 19
 • mehmet şahin 2 yıl önce Şikayet Et
  ola bizi ne kadar çok seviyorsunuz. katiliniz bile bize benzemeye çalışıyor. ama islam olmayınca katil olarak kalıyor. yapacak bişey yok. nasip işibbazı konular.
  Cevapla
 • orhan 2 yıl önce Şikayet Et
  sizin başkomutanınız trikopis efendiyi bizim bir çavuşumuz teslim almıştı ki... bu asıl trikopis için bir onurdur... çünkü o katil her şeye rağmen gebertilmeden, bir misafir olarak ağırlanmıştı... siz asla adam olmazsınız... her daim burnunuzu sürtecek ve haddinizi bildirecek efendiye muhtaçsınız... 1821 yılına kadar bunu biz yapıyorduk ama o tarihten sonra; almanlar, fransızlar, ruslar,ingilizler hatta bi ara italyanlar bile yaptılar... hiç bir zaman asil bir millet olarak medeniyet tarihinde yerinizi alamadınız, alamayacaksınız da...
  Cevapla
 • Vatann sever 2 yıl önce Şikayet Et
  İt ürür kervan yürür kaşınmayınnnnn
  Cevapla
 • Vatann sever 2 yıl önce Şikayet Et
  Siz yeseniz yeseniz bizden Okkalı Osmanlı tokadı yersiniz hemde kulak çınlamalı .Bu çınlama birkaç yüzyıl kulağınızda sürer .Dedelerinizin yediği tokadın çınlaması hala sizin kulağınızda!!!!!!!!!!!!!!!!
  Cevapla
 • Vatann sever 2 yıl önce Şikayet Et
  Peygamberimizin S.A.S dediği gibi düşmanının silahı ile silahlan onda ne varsa sendede olmalı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Çavuşoğlu: Orta Afrika Cumhuriyeti ile ilişkilerimizde yeni bir sayfa açtık
Son dakika: Putin Erdoğan'ın teklifini kabul etti: Türkiye'ye geliyor