Esir aldıkları askerlerin görüntülerini yayınladılar

Husiler, Suudi Arabistan topraklarına düzenledikleri operasyonda esir aldıkları Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon askerin görüntülerini yayınladı.

GİRİŞ 30.09.2019 18:14 GÜNCELLEME 30.09.2019 18:16
Bu Habere 62 Yorum Yapılmış

Husiler, Suudi Arabistan topraklarında düzenledikleri operasyonda aralarında yüzlerce Suudi’nin bulunduğu binlerce koalisyon askerini esir aldıklarını iddia etmişti. Husilere ait Almasirah televizyon kanalında, koalisyon askerlerinin ve operasyonların görüntüleri yayınlandı.'200'DEN FAZLA ASKERİ ÖLDÜRDÜK'

Husilerin askeri sözcüsü Yahya Seri düzenlediği basın toplantısında, Suudi Arabistan'ın güney sınırında yer alan Necran kentinde yapılan geniş çaplı askeri operasyonda 2 binden fazla koalisyon askerini alıkoyduklarını ve 200'den fazla askeri öldürdüklerini öne sürmüştü. Seri, Arap koalisyonundan 3 tümenin bozguna uğratıldığını ve yüzlerce zırhlı aracın ele geçirildiğini söylemişti. Suudi Arabistan makamlarından ise konuya ilişkin henüz bir açıklama gelmedi.

Öte yandan, 14 Eylül’de Suudi Arabistan’ın milli petrol şirketi Saudi Aramco'ya ait Bıkayk ve Hırays petrol tesislerine silahlı insansız hava aracıyla saldırı düzenlenmişti. Saldırıyı Yemen’deki Husiler üstlenmişti.

Yemen'deki Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde bulunduruyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten bu yana Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor.

YAZDIR
YORUMLAR 62
 • Osman ak 7 ay önce Şikayet Et
  Arabistan ABD desteğiyle Yemene (Husilere) saldırdı. Onlar da vatanlarına sahip çıkmak için örgütlendiler.Ortadoğu ülkeleri ABD ve İsrailden dost olmayacağını öğrenmeliler. Yoksa akan hep müslüman kanı olacak.
  Cevapla
 • Mehmet 7 ay önce Şikayet Et
  Bunlar asker mi gerçekten
  Cevapla
 • bülent 7 ay önce Şikayet Et
  yazık, küresel şeytanlar istiyor diye müslümanlar birbirini yiyor..
  Cevapla
 • doğrucu dayı 7 ay önce Şikayet Et
  ne için kimin için savaştığını bilmeden yok olan hayatlar... öksüz yetim bırakılan çocuklar evlatsız bırakılan anneler babalar.. diğer yandan bankaları para ile dolup taşan siyonizim kapitalizim...
  Cevapla
 • Adalet 7 ay önce Şikayet Et
  Adamlar arabistanı .ele gecirmis tum sistem pert .icerden yıkmak icin savasa zorluyorlar iran arap .savası icin kral canıni kurtarmanin derdinde abd nin kolesi olmus bunlarda mertlik .yok ..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
15 ili kapsayan sokağa çıkma kısıtlaması başladı
Ayasofya'da Fetih suresi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tarihi konuşma