Almanya'dan 'Türkiye'ye maddi yardım' açıklaması

Almanya İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Mayer, Alman hükümetinin mülteciler konusunda Yunanistan ve Türkiye'ye muhtemel ilave yardımları incelediğini belirtti.

Almanya'dan 'Türkiye'ye maddi yardım' açıklaması
Almanya'dan 'Türkiye'ye maddi yardım' açıklaması
GİRİŞ 01.10.2019 17:08 GÜNCELLEME 01.10.2019 17:09
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Almanya İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Stephan Mayer, Yunan adalarında yükselen mülteci sayısına ilişkin Sol Parti Milletvekili Gökay Akbulut’un sorusuna verdiği cevapta, Avrupa Birliği (AB)-Türkiye mutabakatının geçerliliğini sürdürdüğünü hatırlattı.

 

 

Türk tarafının yoğun çabalarına rağmen Yunan adalarına gelen düzensiz göçmenlerin sayısının arttığını kaydeden Mayer, "Alman hükümeti, Yunanistan’a ve Türkiye’ye olası ilave yardımları incelemektedir. Bu konu Avrupalı ortaklarımızla koordine edilmektedir" değerlendirmesinde bulundu.

Almanya’nın, Yunan adalarında Avrupa sınır koruma ajansı FRONTEX’i 34 polis ile desteklediğine vurgu yapan Mayer, 19 Alman polisin de Yunanistan’ın farklı yerlerinde FRONTEX kapsamında görev yaptığını aktardı.

 

 

ALMAN VE FRANSIZ BAKANDAN ZİYARET

Mayer, Federal Göç ve Mülteciler Dairesi’nin (BMAF) 15 çalışanının da Yunan yerel makamlarına yerinde destek verdiğini kaydetti.

Öte yandan Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer 3-4 Ekim’de, Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner ve AB Göç, İçişleri ve Vatandaşlık Komiseri Dimitris Avramopoulos ile Türkiye ve Yunanistan’ı ziyaret edecek.

Ziyarette, Seehofer’in Türk ve Yunan mevkidaşlarıyla göç politikasını görüşeceği, Türkiye’deki görüşmelerin ağırlıklı konusunun, AB-Türkiye mutabakatının uygulaması olacağı bildirilmişti.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 11
 • Tuzla 2 yıl önce Şikayet Et
  Yardıma gerek yok Yunanistan gibi yapalım 10 bin euro vereni sınırın öbür tarafına gönderelim
  Cevapla
 • Maval okumayın 2 yıl önce Şikayet Et
  Sız inceleye durun biz kapıları açmaya gidiyoruz .
  Cevapla
 • Vay arkadaş 2 yıl önce Şikayet Et
  Hani avrupa serbest olacaktı bu ab türkiye antlaşmasıyla ne oldu?mültecileri bize yolluyorlar ama biz gidemiyoz..bir bilen duyan varmı noldu avrpa serbestisini...para bile vermiyorlar bu nasıl anlaşma..polis jandarma göçmenler gitmek istiyorsa bırak arkadaş gitsin arada kafanızı başka yere çevirin herşeyi görmeyin ya!azıcıkta avrupalı uğraşsın bırakın gitsin adamlar..bizgidemiyoz onlar gitsin bari..
  Cevapla
 • Zeki 2 yıl önce Şikayet Et
  insanın en çok zoruna giden şey; aklıyla alay edilmesi. Ama bumların miadı doluyor. Suriyenin doğusuna girdiğimiz zaman yeni dünya düzeni kurulucaktır.
  Cevapla
 • Vatann sever 2 yıl önce Şikayet Et
  Bir 100000mülteciyi görmezden gelip salıverin gitsinler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Meteoroloji'den son dakika duyurusu: Saat verip uyardı: Devam edecek
Omicron sonrası DSÖ'den dünyaya kötü haber! Biontech'ten açıklama