Trump'tan sınır güvenliği için akılalmaz teklif iddiası

New York Times muhabirlerinin onlarca Beyaz Saray yetkilisiyle yaptığı görüşmelerin ardından kaleme aldığı bir kitapta, Trump'ın göçmenlerin sınırdan ülkeye girmesini engellemek için ortaya attığı korkunç fikirler var. "Sınır duvarına elektrik akımı vermek, yılan veya timsahlarla dolu bir hendek açmak" Trump'ın yetkililere sunduğu önerilerden bazıları...

Trump'tan sınır güvenliği için akılalmaz teklif iddiası
Trump'tan sınır güvenliği için akılalmaz teklif iddiası
GİRİŞ 02.10.2019 17:42 GÜNCELLEME 03.10.2019 16:52
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Amerika'nın önde gelen gazetelerinden New York Times'ın muhabirleri Michael D. Shear ve Julie Hirschfeld Davis, ABD Başkan Donald Trump'ın ülkenin güneyindeki Meksika sınırından göçmen akışını durdurmak için ortaya attığı farklı fikirleri yazdı.

 

 

NYT muhabirleri, düzinelerce Beyaz Saray yetkilisi ile yaptıkları görüşmelerin ardından kaleme aldıkları "Border Wars: Inside Trump’s Assault on Immigration" (Sınır Savaşları: Trump'ın Göçmenliğe Saldırısının Perde Arkası) isimli kitabın raflardaki yerini almasına kısa bir süre kala, aldıkları bilgilerin bazılarını bir makale olarak yayımladı.

TRUMP'IN KORKUNÇ FİKİRLERİ

 

 

Çeşitli yetkililerin aktardığına göre sınır için önlemler hakkında yapılan görüşmelerde Trump, sınırı geçmeye çalışan göçmenleri "yavaşlatmak için" bacaklarından vurulmalarını, sınır duvarına elektrik akımı vermeyi ve üzerine dikenler koymayı, yılan veya timsahlarla dolu bir hendek açmayı teklif etti. ABD liderinin daha önce danışmanlarına güney sınırını tamamen kapatmayı da emrettiği belirtildi.

Beyaz Saray görevlileri ayrıca Trump'ın geçen Mart ayında "öfke dolu bir hafta geçirdiğini" ve göçmenliği durdurmak için giderek radikalleşen "çözümler" ortaya attığını ifade etti.

Trump geçen sene askerlere taş atan göçmenlerin vurulması gerektiğini söylemişti. "Güney Amerika'dan ABD'ye yapılan göçü durdurmak" 2016 seçimlerinde Trump'ın en büyük kampanya vaatlerinden biriydi.

YAZDIR
YORUMLAR 14
 • NESRİN 11 ay önce Şikayet Et
  nursuz uğursuz adam hep zalimce davranıyor zalimler için yaşasın CEHENNEM..
  Cevapla
 • burhan 11 ay önce Şikayet Et
  Delidir ne yapsa yeridir.
  Cevapla
 • Dost 11 ay önce Şikayet Et
  Dedeleri avusturyali belki adolf hitlerin akrabalaridir
  Cevapla
 • Dost 11 ay önce Şikayet Et
  Batinin tarihine bakin hep barbarlik vicdansizlik öldürmektir insani bir tätige sahip degildir savas haklarinda hala hac isaretini tasirlar yani hacli seferleri devam etmekdedir
  Cevapla
 • Cem 11 ay önce Şikayet Et
  İyi iyi aynen devam trump efendi. Hiç bozma aynen devam
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yunan medyasında SİHA korkusu: 'Geri adım atarsak Türkiye...'
Bakan Dönmez'den Akdeniz ile ilgili heyecanlandıran açıklama: Emareler var