Pentagon'dan ters köşe Suriye açıklaması

Savunma Bakanı Mark Esper, ABD askerlerinin bir bölümünü, petrolü korumak adına Suriye’nin kuzeydoğusunda tutma fikrinin tartışıldığını söyledi.

Pentagon'dan ters köşe Suriye açıklaması
Pentagon'dan ters köşe Suriye açıklaması
GİRİŞ 21.10.2019 16:51 GÜNCELLEME 21.10.2019 16:52
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

ABD Savunma Bakanı Mark Esper, petrolün DAEŞ’in ya da başkalarının eline geçmemesi adına bazı ABD birliklerinin Suriye’nin kuzeydoğusundaki petrol sahalarında Demokratik Suriye Güçleri ile birlikte kalmasının görüşüldüğünü belirtti.

Afganistan ziyareti sırasında gazetecilere açıklama yapan Esper, ABD’nin bölgeden çekilmesi sürerken bazı birliklerin hâlâ bölgede, petrol sahaları yakınlarında olduğunu açıkladı ve bu durumun böyle devam etmesi görüşünün tartışıldığını söyledi. Esper, sayı gibi detaylara dair herhangi bir karara varılmadığını ifade etti.

Henüz bu fikri yetkililere sunmadığını belirten Esper, Pentagon’un görevinin farklı tercihleri değerlendirmek olduğunu vurguladı.

DAEŞ ya da başka grupların petrolden elde edilecek geliri "kötü eylemler" için kullanma ihtimaline işaret eden Mark Esper, "Şimdilik bölgenin yakınlarındaki birkaç şehirde askerlerimiz var, amaç erişimi engellemek" dedi.

YORUMLAR 27
 • Demokrat 3 yıl önce Şikayet Et
  Sonunda niyetlerini utanmadan acik acik soylemeye de basladilar. Sam Amca icin daima bir damla petrol bir damla kandan daha degerlidir. Baris, demokrasi, insan haklari, savundugumuz degerler... hepsi kilif. Tek dertleri PETROL PETROL PETROL.
  Cevapla
 • kırkdort4444 3 yıl önce Şikayet Et
  aynen
  Cevapla
 • Urfalı 3 yıl önce Şikayet Et
  Bir yerdeki toprağı suyu canlıyı istismar eden sömüren kim varsa tez zamanda ilahi adaletin gazabına uğrar İnş
  Cevapla
 • Halil 3 yıl önce Şikayet Et
  Çıkın lan
  Cevapla
 • Gurbetci 3 yıl önce Şikayet Et
  Allahım sana şükürler olsun ki petrolümüz yokmuş. Yoksa ooooo...
  Cevapla
 • Hasan Cihat 3 yıl önce Şikayet Et
  ne DAEŞ NE IRAN bütün mesele bu PETROL TÜRKIYEnin eline gecmesin,DERTLERI BU,ama daha ne kadar bu bölgelerde kalabilecekler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tekerlekli sandalyeyle geldi yürüyerek gitti (5 Aralık 2022 Günün Önemli Gelişmeleri)
İspanyollar duyurdu! Ronaldo'nun yeni adresi belli oldu! 500 milyon euro kazanacak