Sara Tor: PKK Türklere ve Kürtlere zarar veriyor

İngiliz The Times gazetesi yazarı Sara Tor, YPG/SDG’nin, Türkiye’deki terör örgütü PKK’nın bir uzantısı olduğunu, amaçlarına ulaşmak için teröre başvurduklarını yazdı. Güvenli bölgeye de yazısında destek veren Sara Tor, terör örgütü PKK’nın Türklere ve Kürtlere verdiği zararı ve yaşattığı acıyı bizzat gördüğünü vurguladı.

Sara Tor: PKK Türklere ve Kürtlere zarar veriyor
Sara Tor: PKK Türklere ve Kürtlere zarar veriyor
GİRİŞ 22.10.2019 12:04 GÜNCELLEME 22.10.2019 15:31
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

İngiliz The Times gazetesi yazarı Sara Tor, yazısında daha fazla sessiz kalamayacağını, sert eleştirilere maruz kalacağını ama gerçeği söylemekten geri durmayacağını belirtti.

Sara Tor, PKK/YPG/PYD'nin bir dönem DEAŞ ile mücadele ettiğini ancak, PKK'nın Batı'yı savunmak için savaştıklarını düşünmenin saflık olduğunun altını çizdi.

İngiliz The Times gazetesinde yayımlanan yazısında, "PKK/YPG/PYD Kürdistan için savaşıyordu ve bu da önlerine çıkan herkesten kurtulmak anlamına geliyordu" diyen Sara Tor, "İşte tam da bu noktada Türklerin bakış açısını görüyorum. YPG'nin amaca ulaşması için terörü kullanması kabul edilemez. YPG/SDG, Türkiye'deki terör örgütü PKK'nın bir uzantısıdır.  PKK'nın Türklere ve Kürtlere verdiği zararı ve yaşattığı acıyı bizzat gördüm. Batı halkı, PKK/YPG/PYD'yi zararsız kurtarıcılar olarak görmekte acele ediyor. Ve bir tampon bölge kesinlikle gerekiyor" dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 23
 • Ercan 8 ay önce Şikayet Et
  Ne güzelde yazmiş.Gel sen bunu bide chp ye anlat
  Cevapla
 • Erdalsilo 8 ay önce Şikayet Et
  Bence Dünyaya
  Cevapla
 • Real 8 ay önce Şikayet Et
  Thank you, Sara!
  Cevapla
 • Yüksel 8 ay önce Şikayet Et
  kemal e de anlat bunu bence
  Cevapla
 • vatan bütündür 8 ay önce Şikayet Et
  Allah hidayete erdirip İslam la müşerref eylesin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Savunma sanayinde tarihi adım! Türkiye menzili aşıyor...
Geçmişten günümüze en güçlü devletler