Guaido yanlıları Venezuela’nın Brezilya’daki büyükelçiliğini bastı

Venezuela’da kendisini geçici devlet başkanı ilan eden Juan Guiado yandaşları Brezilya’nın başkenti Brasilia’da bulunan Venezuela Büyükelçiliğini bastı.

Guaido yanlıları Venezuela’nın Brezilya’daki büyükelçiliğini bastı
Guaido yanlıları Venezuela’nın Brezilya’daki büyükelçiliğini bastı
GİRİŞ 13.11.2019 17:55 GÜNCELLEME 13.11.2019 17:55
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Venezuela’da kendisini geçici devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guiado yandaşları, Brezilya’nın başkenti Brasilia’da bulunan Venezuela Büyükelçiliğini bastı. Guiado’nun kendisini büyükelçi olarak atadığını belirten Maria Teresa Belandria ve ona destek veren bir grup, büyükelçilik binasına girdi.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro tarafından büyükelçiliğe atanan misyon görevlileri ise saatler süren işgalin ardından olayların daha fazla büyümesinin önüne geçmek için büyükelçiliği Belandria’ya teslim etti.

Belandria, büyükelçilikte görevli bazı yetkililerin Guaido’yu devlet başkanı olarak tanıdıklarını ve içeriye girmelerine izin verdiklerini iddia ederek, “Brezilya’daki büyükelçilik çalışanları ülkenin meşru devlet başkanı Guaido’nun temsilcisi olarak bana diplomatik karargahı teslim ettiler” açıklamasında bulundu.

Brezilya İşçi Partisi’nin Brasilia milletvekili Paulo Pimenta, grubun sabahın erken saatlerinde binayı bastığını belirterek büyükelçilik çalışanları ile Guaido yandaşları arasında oldukça şiddetli bir tartışma yaşandığını söyledi.

Maduro hükümetini temsil eden Maslahatgüzar Freddy Meregote de yaptığı açıklamada büyükelçiliğin "istila edildiğini" belirterek Brezilya hükümetinden koruma talep etti.

 

 

ETİKETLER
gaido
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Oğuzhan 10 ay önce Şikayet Et
    Bizde de bundan çok var. Tipi tip
    Cevapla
  • Çiçek 10 ay önce Şikayet Et
    Kendini bir şey sanan kıralda kendini ilan eder bunlar da saygı düşünce yok halkı ezmek ve güc sahibi olmak tek dertleri
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Süre bu gece doluyor! Yapmayan yandı 1 milyon TL cezası var...
Azerbaycan Büyükelçisi Hazar İbrahim: Ermenistan askerleri kaçmaya başladı