ABD'den "Kaşıkçı" hamlesi! Yaptırım listesine aldı

ABD Dışişleri Bakanlığı, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinde rolü olduğu gerekçesiyle, Suudi Arabistan'ın eski İstanbul Başkonsolosu Muhammed el Uteybi'yi yaptırım listesine aldıklarını açıkladı.

ABD'den "Kaşıkçı" hamlesi! Yaptırım listesine aldı
ABD'den "Kaşıkçı" hamlesi! Yaptırım listesine aldı
GİRİŞ 10.12.2019 21:46 GÜNCELLEME 10.12.2019 21:46
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

ABD Dışişleri Bakanlığı, "Cemal Kaşıkçı cinayeti iğrenç ve kabul edilemez bir suçtur. Bugünkü adımımız ise Kaşıkçı'nın öldürülmesine yönelik cevabımızın bir adımıdır. Bu sebeple bakanlığımız Muhammed el Uteybi'yi Küresel Magnitsky İnsan Hakları Sorumluluk Yasası kapsamında yaptırım listesine eklemiştir." ifadelerine yer verildi.

Ayrıca Suudi Arabistan yönetiminden Kaşıkçı cinayetinin aydınlatılması için adil ve şeffaf bir yargılama kapsamında cinayette rol alan kişilerin sorumlu tutulması istenen açıklamada, "Cinayetle ilgili tüm gerçekleri aramaya, Kongreye danışmaya ve buna katılanları sorumlu tutmak için diğer ülkelerle birlikte çalışmaya devam edeceğiz." ifadesine yer verildi.

ÇEÇEN BAKAN DA LİSTEDE

Öte yandan aynı açıklamada, Rusya Federasyonu'na bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti’nin İçişleri Bakanı olan Aslan Iraskanov'un da ülkedeki insan hakları ihlallerinde rolü olduğu gerekçesiyle yaptırım listesine alındığı kaydedildi.

Iraskanov'un daha önce Çeçenistan yönetimi altında emniyet güçlerinin başında olduğu ve 27 kişinin yargısız infazına sebebiyet verdiği belirtildi.

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • Adil 1 yıl önce Şikayet Et
  Petrol fiyatları düşer bu hamle ile
  Cevapla
 • Yüksel 1 yıl önce Şikayet Et
  katil sürüleri önce öldürdünüz sonra da niye mi diyorsunuz. size bu imkânı fırsatı veren müslümanlar ALLAHA nasıl hesap verecekler bilemiyorum
  Cevapla
 • alican 1 yıl önce Şikayet Et
  Aslı dururken maşasına ceza vermek tam bir iki yüzlülük.İblisin adaleti anca bu kadar olur..
  Cevapla
 • Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne yapıtınız, pul kolleksiyonuna el mi koydunuz.
  Cevapla
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Terörist Amerika.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
 Çocuğu olan herkesi ilgilendiriyor: Erken emekli olmak isteyenlere müjdeli haber geldi
Sakarya'da yetiştiriliyor, dünyada rakibi yok!