Sözde generalden Türkiye'ye tehdit: Sizin gemilerinizi batıracağım

Türkiye ve Libya arasında Akdeniz'deki sondaj faaliyetlerine ilişkin varılan mutabakatın yankıları sürüyor. Libya'da darbeci Hafter güçlerine bağlı donanmanın komutanı Faraj al Mahdawi, Türkiye ile ilgili ağza alınmayacak ifadeler kullandı. Mahdawi, Türk gemileri için Hafter'den "vur emri" aldığını söyleyerek, "Hafter'den emir aldım. Türk arama gemileri varır varmaz onları batıracağım" dedi.

GİRİŞ 11.12.2019 15:05 GÜNCELLEME 11.12.2019 15:25
Bu Habere 305 Yorum Yapılmış

Türkiye geçtiğimiz günlerde Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ile Yunanistan'ın, ABD ve Avrupa Birliği'ni de arkasına alarak Doğu Akdeniz'i tek taraflı olarak paylaşma çalışmalarına karşı hamle yapmış ve Libya ile masaya oturmuştu. Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başkanlık Konseyi Başkanı Fayez Al Sarraj ile İstanbul'da görüşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Deniz yetki alanlarının sınırlandırılması" anlaşması imzalamıştı.

 

Yunanistan'dan Türkiye ve Libya hamlesi! Atina'ya destek: Yanınızdayız

O anlaşmanın ardından hem Yunanistan'dan hem de Güney Kıbrıs'tan birbiri ardına açıklamalar gelmişti. Yunanistan Libya Büyükelçisi'ni sınır dışı ederken, Türkiye'yi de yapılan anlaşma nedeniyle BM'ye şikayet etmişti.

"HAFTER'DEN TÜRK GEMİLERİNİN İÇİN VUR EMRİ ALDIM"

Yaşananların ardından bir sıcak gelişme de Libya cephesinden geldi. Libya'da ülkenin doğusunu kontrol altında tutan ve Türkiye'yi düşman olarak gören darbeci General Hafter'e bağlı donanmanın komutanından skandal bir açıklama geldi. Yunan medyasına konuşan Faraj al Mahdawi, Türkiye'yi tehdit ederek, "bölgeye yaklaşacak herhangi bir Türk gemisini batırma emri aldığını" söyledi. Mahdawi, "Hafter'den emir aldım. Türk arama gemileri varır varmaz onları batıracağım" dedi.

YORUMLAR 305
 • İlyas 3 yıl önce Şikayet Et
  Belli oldu sizi ölüme sürüklemişler test kontrol
  Cevapla
 • sözünü yersen 3 yıl önce Şikayet Et
  Osman Rasim Peştemal bebesisin
  Cevapla
 • Konya 3 yıl önce Şikayet Et
  O son yudumu içmeyecektin. Bak sonra sapıtıyorsun.
  Cevapla
 • osman 3 yıl önce Şikayet Et
  bırakın küçük enişteyi..salıverin gitsin
  Cevapla
 • Direniş ekseni 3 yıl önce Şikayet Et
  Batır bakalım amerika ve batının iti batırda görelim varmı öyle bir gücün munafık satılık ..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yunanistan ile anlaşma tamam! İkinci bir köprü geliyor
Başkan Erdoğan'la sohbet etmişlerdi! Ergin Ataman'dan açıklama geldi