Rus donanması Karadeniz'de! Füze ateşlediler

Rusya Savunma Bakanlığı, Rus donanmasına ait Amiral Essen fırkateyninin Karadeniz’de Kalibr füzesini ateşlediğini duyurdu.

Rus donanması Karadeniz'de! Füze ateşlediler
Rus donanması Karadeniz'de! Füze ateşlediler
GİRİŞ 11.12.2019 17:05 GÜNCELLEME 11.12.2019 17:05
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Uçuş güzergahı süpersonik uçaklar tarafından izlenen Kalibr füzesinin hedefi vurma anı İHA’lar tarafından kaydedildi. Görüntüler Zvezda kanalında yayınlandı.

Karadeniz Filosu Bilgi Departmanı Başkanı Aleksey Rulev, seyir füzesinin yaklaşık 40 deniz mili (250 kilometre) mesafede bulunan bir kıyı hedefini başarıyla vurduğunu ve bunun Karadeniz Filosu fırkateyn grubu tarafından gerçekleştirilen ikinci kalibr füze ateşleme operasyonu olduğunu belirtti.

Daha önce, Ağustos 2018’de Amiral Grigoroviç fırkateyni, Kalibr seyir füzesiyle sanal düşman gemisi simülatörünü başarıyla vurmuştu.

Kalibr seyir füzeleri önce 885 projesinin çok amaçlı nükleer denizaltısı Yasen için tasarlandı. Daha sonra aralarında Veliky Novgorod’un da bulunduğu 636 projesi denizaltıları ve diğer gemilere yerleştirildi. Kalibr füzelerinin menzili yaklaşık 2.5 bin kilometredir.

Rusya Deniz Kuvvetleri’nin en yeni gemilerinden biri olan 11356 projesi fırkateyni Amiral Essen, Kaliningrad’daki Yantar tesislerinde inşa edildi. Rus İmparatorluk filosunun ünlü amirali Nikolay von Essen'in adının verildiği fırkateyn, 7 Haziran 2016'da deniz kuvvetlerinin hizmetine girdi.

YORUMLAR 2
  • 57.Alay 4 yıl önce Şikayet Et
    Sayilar ve temsil ettigi degerler cok sacma olmus 40 deniz mili yaklasik 73 km yapar.2.5 bin km nedir?
    Cevapla
  • Ivan 4 yıl önce Şikayet Et
    Aslanim rusya yok edici
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Tarihe damga vuran Türk devletleri! Yaşadığınız şehre göre geldiğiniz Türk boyu hangisi?
İstanbul'da tepki çeken görüntü: Şehit mezarlığının etrafını delik deşik ettiler